Według zwolenników tego rodzaju ćwiczeń, Tai chi jest polecane przez lekarzy na świecie jako znakomite remedium na bóle kręgosłupa, a relaks i koncentracja podczas ćwiczeń wpływają korzystnie na cały organizm.

Reklama

Zajęcia na plaży Manufaktury poprowadzi Cezary Kwiatkowski, który jest jedynym w Europie nie-Chińczykiem, który ma uprawnienia do nauczania stylu Imperial Yang Tai chi - poinformowała PAP Life rzeczniczka Manufaktury Joanna Karpińska.

Plażowe, trwające godzinę, ćwiczenia odbywać się będą w każdą sobotę do końca wakacji. "Instruktor najpierw zademonstruje formę, czyli zamknięty cykl ruchów, a następnie uczestnicy zajęć będą trenować poszczególne jej elementy. Na zakończenie wspólnie przećwiczą całą formę" - dodała Karpińska.

Pierwszy z cykli ćwiczeń, który prezentowany będzie na plaży to forma 22, która nosi nazwę "Tai chi for busy people", czyli dla zajętych, czy też zapracowanych.

Tai chi rodziny Yang powstało na dworze Cesarskim w Chinach. Chociaż narodziło się ze sztuki walki, wpływ lekarzy i mnichów opiekujących się zdrowiem cesarza uczynił z niego idealne ćwiczenia do dbania o zdrowie.

W Imperial Yang Tai chi nacisk jest kładziony na pracę wewnątrz ruchów i zasadę: "używaj umysłu, a nie siły". Dzięki temu ćwiczenia są wolniejsze, niż w innych stylach tai chi, a relaks i skupienie są częścią ćwiczenia.