Zarażony pracownik przebywa w specjalistycznym szpitalu w Warszawie - poinformowała Cooper. Nie sprecyzowała, z iloma osobami mogła mieć kontakt zarażona osoba.

Reklama

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zachorowaniu agencja Frontex podjęła wszystkie niezbędne środki zapobiegawcze zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Monitorujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia i Sanepidem. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z pracownikiem zostały poinformowane o konieczności poddania się 14-dniowej kwarantannie - czytamy w nadesłanym redakcji oświadczeniu.

Biuro Frontexu pracuje normalnie i nie zostanie zamknięte - podkreśliła Izabela Cooper. Warszawska siedziba agencji znajduje się w kompleksie biurowym Warsaw Spire. Dotychczas nie udało nam się skontaktować z zarządzającymi budynkiem.

Frontex, czyli Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej – to niezależna agencja UE. Zajmuje się m.in. koordynowaniem współpracy operacyjnej między państwami członkowskimi w dziedzinie zarządzania granicami zewnętrznymi,

Reklama

Według danych Ministerstwa Zdrowia, w niedzielę wieczorem, z powodu zarażenia koronawirusem w Polsce hospitalizowanych było 11 osób. Starszy mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu jest w ciężkim stanie.

W niedzielę tuż po godzinie 20, resort zdrowia podał informację o trzech nowych przypadkach zarażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Chorzy, to kobieta z województwa śląskiego i dwaj mężczyźni z woj. dolnośląskiego i mazowieckiego. Przebywają oni w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie.