W ostatnim czasie placówka była zmuszona zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją, wynikającą z braku lekarzy m. in. ze specjalizacją z psychiatrii dziecięcej, którzy są niezbędni do funkcjonowania Oddziału. Jednak dzięki licznie prowadzonym rozmowom i intensywnym poszukiwaniom, władzom Uzdrowiska udało się rozwiązać problem i uzupełnić kadrę medyczną o niezbędnych specjalistów, umożliwiając tym samym przywrócenie pełnej działalności oddziału.

Reklama

- Mimo dosyć krótkiego czasu, jaki mieliśmy na uzupełnienie personelu medycznego, udało nam się ten wyścig z czasem wygrać i do naszej placówki dołączyli doświadczeni i wykwalifikowani lekarze, dzięki którym nasz oddział powraca do pełnego funkcjonowania. Cieszymy się, że ponownie będziemy w stanie pomagać dzieciom i młodzieży, cierpiącym na problemy natury psychicznej. Jesteśmy świadomi, że nasza placówka stanowi niezwykle istotną część mazowieckiej opieki psychiatrycznej dla najmłodszych pacjentów. Cała psychiatria od dłuższego czasu cierpi zarówno na braki w obszarze specjalistów, jak i ośrodków psychiatrycznych, dlatego też naszą misją od samego początku było zapewnienie jak najlepszej opieki w dziedzinie psychiatrii dziecięcej i cieszymy się, że dzisiaj możemy tę misję kontynuować – mówi Piotr Marczyk, prezes zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

Główną działalnością Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. jest rehabilitacja stacjonarna i ambulatoryjna realizowana m. in. w warunkach szpitalnych w oparciu o kontrakty, które jak Ośrodek Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży finansowana jest wyłącznie ze środków publicznych.

Kontakt dla mediów:

dominika.gorska@secnewgate.pl