Lekarz powołując się na opinie fachowców zwrócił uwagę, że jeżeli wprowadzimy bezwzględną izolację społeczną, to będzie szansa na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. - Tak mówią fachowcy i należy im wierzyć – zaznaczył dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Reklama

Jego zdaniem osoby z jakimikolwiek objawami infekcji nie powinny chodzić do pracy, ani przebywać w jakichkolwiek miejscach publicznych.

- Naszą (personelu medycznego-PAP) rolą jest pomagać pacjentom - powiedział dyrektor dodając, że wszyscy, całe społeczeństwo, musimy jakoś radzić sobie organizacyjnie; i jeszcze raz apelując o bezwzględne przestrzeganie obostrzeń.

Zapytany o stan służby zdrowia i możliwość załamania systemu, odpowiedział: Jestem niemal pewien, że dojdzie do załamania służby zdrowia – z powodu braku personelu medycznego i łóżek.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ>>>

W czwartek, 29 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowej, dobowej liczbie zakażeń – 20 tys. 156, oraz o liczbie zgonów – 301. To najwięcej od początku epidemii.