Jenny Loraine z Austin w amerykańskim stanie Teksas kilka miesięcy temu przeszła operację serca. Wszystko wskazuje, że właśnie wtedy zakaziła się koronawirusem. Jak opowiadała w rozmowie z telewizją KXAN w czwartek, początkowo miała objawy porównywalne do objawów grypy. - Dwa dni później czułam się, jakby potrąciła mnie ciężarówka - dodała.

Reklama

Od tego czasu kobieta pozostaje w izolacji, wciąż wykazując objawy zakażenia SARS-CoV-2. Czwartek był 105. dniem jej odosobnienia po stwierdzeniu infekcji koronawirusem.

Jerry Lorraine przyznała, że powoli odzyskuje siły, ale choroba nie ustępuje. Dodała, że jeszcze dziewięćdziesiątego dnia miała wysoką gorączkę, odczuwała "dzwonienie w uszach", a w plecach "pieczenie i ognisty ból". Wciąż pozostaje też pod kontrolą lekarza. W izolacji przebywają również jej bliscy - zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwojga jej dzieci.

Niewykluczone, że ostry przebieg choroby w przypadku Jerry Lorraine może mieć związek z operacją serca i wynikającym z tego jej stanem zdrowia. W większości przypadków objawy COVID-19 ustępują po około dwóch tygodniach.