Eksperci alarmują: Żyjemy coraz krócej. Główną przyczyną jest alkohol

| Aktualizacja:

Eksperci alarmują: od 2013 r. życie Polaków przestało się wydłużać - pisze piątkowy "Nasz Dziennik".

wróć do artykułu
  • ~a ,co . moze nie prawda ?
    (2019-11-10 13:23)
    Ludzie umieraja nie tyle ze spozycia alkoholu {z nieumiarkowanego spozycia tez) ile z nieumiarkowanego uzywania lekarstw. Umieraja ni tyle z chorob co z zatrucia lekarstwami.
  • ~lakon
    (2019-11-10 10:55)
    Kryzys ochrony zdrowia jest chyba prawdziwą przyczyną. Ni zwalajcie na alkohol.
  • ~wigraszek
    (2019-11-09 07:27)
    trza wycofać małpki a zastąpić je litrówkami !
  • ~czerwona gemba
    (2019-11-08 22:58)
    Lubiem ankohol i fajki bo, kto pije i pali, ten nie ma robali. Ale zwróćta uwagie s czego som robione tańsze napoje ankoholowe. Toć to sama chemia jak tańsze żarcie i nie ważne czy to czysta, smakowa, tańsze wino, czy to cóś z dużych browarów, co tera nazywajom piwem. Nie dziwota, że ludziskom szybko wontroba i nerki gnijom. A kto pamienta jak smakowali orginalne papierosy czesterfild lub kamel, a jak samkujom te robione u nasz pod temy nazwamy? Jakby s trawy i brudnych skarpet byli robione. O kant wacka to wszystko... a pić i palić siem chce.
  • ~😀
    (2019-11-08 13:25)
    Myślę, że stres.
  • ~krystek
    (2019-11-08 12:38)
    choroby sa sprowadzane z afryki i innych panstw to tez jest udowodnione kto przywleklejcai tez czarnobyl a zmiana technologi zywnosci , leki bez recepty i tak ludzie sami sie truja czym wieksza technika to choroby mutuja sie tu duzo jest wina producentow ze wytwarzaja sztuczne bez wartosciowe jedzenie dawniej byly mleczarnie a dzis kombinaty i tak jest na calym swiecie a co do ludzi ktorzy dozywaja do sedziwego wieku to w mlodosci odzywiali sie zdrowo pomimo wojny a dzis mamy zla zywnosc i tez warzywa iowoce stracily swojamarke bo eksperymenty robia jakies krzyzowki ze niema dobrych jablek ani warzyw jakblka byly pachnace awarzywa jak sie gotowalo tez mialy inny zapach niz obecnie ,bo teraz to sa warzywa pastewne i sztucznie wszystko jest pompowane
  • ~sasassa
    (2019-11-08 12:21)
    Ponad 100 tys ludzi rocznie umiera w Polsce, bo nie ma pieniędzy na nowoczesne terapie antynowotworowe oraz profilaktykę. Tyle w temacie! Kasa idzie na Kościół - 5 mld zł w ostatnich 5 latach. I to tylko oficjalne dane. Wnioski wyciągnijcie sobie sami.
  • ~Leon.,.,,,,,,,..,,.,,.
    (2019-11-08 11:54)
    Cwany Tusk chciał mieć dożywotnią wysoką emeryturę z niewolniczo pracujących Polaków do śmierci . Dobrze ,że pozbyliśmy się tego osobnika z naszego kraju, niech naciąga Niemców , albo Peruwiańczyków.
  • ~Niesłychane
    (2019-11-08 11:30)
    Cały czas czytam i słyszę,że Polacy żyją coraz dłużej,ZUS tak też według tych statystyk oblicza emerytury,to pisiarze,jak to jest?
  • ~Zdzisek.,,,,,,,,,,,,,,,,......,,
    (2019-11-08 11:23)
    W PRL to ludziom ci sami eksperci wmawiali,że żyją krótko , bo jedzą za dużo masła i mięsa, a trzeba pamiętać ,że mięso i masło były eskortowane głównie do ZSRR, a w kraju na to tylko kartki. Podobnie było po Czarnobylu. Więc takich mamy ekspertów.
  • ~Misio.,,,,,,,..,,...
    (2019-11-08 10:34)
    Raczej przyczyn należy szukać w zatruciu środowiska w tym wody i powierza. Kiedyś na Śląsku, to ludzie palili w piecach węglem , bo mieli deputaty górnicze, obecnie nie palą węglem tylko zbierają na śmietnikach stare płyty pilśniowe i opony i tym pala w piecach. Ponadto należy zauważyć ,że jak zatruto Wisłę , to prezydent Warszawy nie widział w tym żadnego problemu , bo Warszawa przecież ma czystą wodę. Sprawa zrobiła się głośna , bo prezydent Warszawy był z PO, a gdyby był z PiS, czy byłoby równie głośno? Lokalni przedsiębiorcy wspierają łapówkami lokalnych polityków i ci nie dbają o prawa obywateli do życia w zdrowym środowisku. Wycinają tereny zielone w miastach tylko dlatego,że jakiś deweloper obiecał im mieszkanie za przejecie obszarów miejskich pół darmo , albo darmo. Ten alkohol , to jest tylko połowa prawdy.
  • ~Christo
    (2019-11-08 10:31)
    A ZUS twierdzi że żyjemy coraz dłużej i komu tu wierzyć 😃
  • ~Alko
    (2019-11-08 10:31)
    to jeden z czynników, nie zapominajmy o "wspaniałej" służbie zdrowia, jest taka nie z własnej winy
  • ~7--7
    (2019-11-08 09:40)
    Polacy to ciemna masa, zra kiebasy, cukier, pala papierosy, alcohol, wszystko co ludzie w California dawno przestali robic i dlatego zyja do 90 +
  • ~Olgierd
    (2019-11-08 09:13)
    A po co żyć dłużej, ceny rosną, żywność to sama chemia, wszechobecne podatki, kary za bzdety, przynajmniej człowiek będąc na rauszu odczuwa odrobinę radości?!
  • ~emery t
    (2019-11-08 09:10)
    A ZUS obniża emerytury bo wzrasta długość życia, więc jak to jest.?
  • ~w
    (2019-11-08 09:04)
    Braki w dostępie do leków czy nowoczesnych terapii chcą w PiS zrzucić na alkohol. Są jeszcze bardzo poważne problemy z dostępem do lekarzy. To skutki przeprowadzonej reformy służby zdrowia.
  • ~ABC123
    (2019-11-08 08:45)
    Smog też skraca życie.
  • ~ Hanys
    (2019-11-08 08:32)
    Coś mi tu nie pasuje....zmalała ilość sklepów monopolowych , a w marketach na stoiskach z alkoholem nie widać klientów ...i nie widać na ulicach pijanych...
  • ~mafio-kapitaklizm skraca zycie
    (2019-11-08 07:12)
    Wydaje się ze teraz jest w Polsce znacznie mniej pijakow niż we wczesniejsych latach. Glowne przyczyny skracającego się zycia Polakow to: masowe przymusowe trucie dzieci toksycznymi szczepionkami oraz trucie ludzi toksycznymi lekami i żywnością. Powszechna dostepnosc narkotykow i dopalaczy tez robi swoje. Teraz zatrute dzieci chorują na poważne choroby chroniczne i nowotwory, które wcześniej zdarzaly się glownie u starszych osob. I wiielu okaleczonych szczepionkami młodych ludzi popelnia samobojstwa.

Może zainteresować Cię też: