• Najczęściej u dzieci i młodzieży rozwijają się wady refrakcji: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Szacuje się, że nawet prawie połowa uczniów szkół średnich cierpi na krótkowzroczność i zespół suchego oka. Niestety, sytuacja pogarsza się z roku na rok. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wizyty kontrolne u specjalisty (okulisty,optometrysty,ortoptysty)
 • Dziecko idzie do szkoły
  3
  Zanim dziecko ruszy do żłobka, przedszkola czy szkoły, warto go dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o wyprawkę, ale przede wszystkim o zadbanie o to, by w najbliższych miesiącach cieszyło się zdrowiem.
 • Dziecko u dentysty
  Nazwijmy rzecz po imieniu – próchnica, czy to w mleczaku, czy zębie stałym, jest groźną chorobą. Jeśli jej nie leczymy, narażamy dziecko na poważne choroby.
 • Dziecko z nadwagą u lekarza
  1
  5
  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce lawinowo rośnie liczba otyłych dzieci – należą one do najszybciej tyjących w Europie. Szacuje się, że co piąte dziecko w wieku szkolnym ma nadwagę lub jest otyłe.
 • Dziecko chore na ospę
  10
  2
  To mit, że każde dziecko musi przejść ospę. Nie tylko nie musi, ale i nie powinno, bo choroba ta jest uciążliwa i często powoduje groźne powikłania. Skuteczną ochronę zapewnia szczepienie. Jeśli jednak malec nie został zaszczepiony, warto wiedzieć, jakie są objawy ospy.
 • Ostatnie dni wakacji, czas przed pierwszymi dniami w żłobku i przedszkolu to doskonały moment na zaszczepienie dziecka przeciwko chorobom zakaźnym. Dzięki szczepieniom dziecko nabędzie odporności przeciwko chorobom zakaźnym, której w najbliższych miesiącach nauki i zabaw z rówieśnikami będzie bardzo potrzebował.