• ~Dorota
  (2015-08-25 13:00)
  Jedz 3-4 migdały dziennie, płatki orkiszowe, owsiane, z owocami , cynamonem, miodem, warzywa, sałatę, doprawiaj winnym i solą, od swięta jadaj drób, cielęcinę, dziczyznę, dorsza, koper włoski, kasztany, używaj ziół, pij miętę, koper włoski, nagietek, wino, piwo.
  Nie jedz truskawek, wieprzowiny, sliwek, pora, brzoskwiń, mocnego alkoholu, wędzonych potraw, konserw, słodyczy, fabrycznych ciastek, coli, przetworzonej żywności.
  Módl się, wypoczywaj, uprawiaj sporty i pracuj uczciwie i z sercem.
  Nie czyń złego, nie mów złego, nie myśl źle, nie pałaj zemstą bo czynisz smród w sobie i wokół siebie i krzywdzisz
  Uczep się Pana Boga z całych sił. Szukaj oparcia w Chrystusie, opieki Matki Bożej i wierz mi będzie ok nawet jak będzie tobą szarpało na prawo i lewo. Pan Bóg , tylko Pan Bóg może uleczyć zupełnie, nie szkodząc.
  Pan Jezus kiedyś powiedział mi, że mnie nie opuści i nie pozostawi i słowa dotrzymuje. Czyni w moim życiu rzeczy niezwykłe mimo, że nie jest mi łatwo.
 • ~Oliwia
  (2015-08-25 09:21)
  Ważne jest też, żeby ćwiczyć mózg :) Oprócz krzyżówek można też np. układać wiersze, czy uczyć się języków. Moja 86-letnia babcia ma się świetnie :P Codziennie dużo spaceruje i postanowiła nawet nauczyć się angielskiego, co od zawsze było jej marzeniem. Kupiła na infolinii kurs metoda Emila Krebsa i uczy się z płytami. Świetnie jej idzie ;) Jest najlepszym przykładem, że jak się cały czas ćwiczy umysł i ciało to nawet w tym wieku można być w dobrej formie :)
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.