• ~MIKI
  (2016-10-18 10:36)
  80 mg chyba na 1 kg wagi ciała. Zapotrzebowanie na wit c jest różne w zależności od wagi ciała, stanu organizmu, intensywności pracy fizycznej, poziomu stresu, od tego czy palimy czy nie, czy mieliśmy operację czy nie. Autorowi zalecam zagłębienie się w temat bo nie jest tak prosty jak się wydaje. Ciekawostka jeden papieros zabiera 30 mg witaminy c z organizmu. Co z palaczami którzy palą 1 paczkę lub 2 dziennie? Jak się ma 80 mg
 • ~ble
  (2018-01-04 23:22)
  Jak można pisać o czymś, o czym się nie ma zielonego pojęcia? Po pierwsze witamina C to nie tylko kwas askorbinowy. Są to jego pochodne i związki, które ogólnie zapobiegają powstawaniu szkorbutu. Natomiast kwas askorbinowy jest tylko podstawową formą witaminy C. Po wtóre – skąd szanowni redaktorzy Dziennika wytrzasnęli informację jakie jest dzienne zapotrzebowanie zdrowej i zdrowej dorosłej osoby? Z internetu? A może z norm, które ciągle się dezaktualizują wraz z postępem nauki? Co to za argumentacja, że trudno jest wypić znaczną ilość soku z cytryny? A kwas askorbinowy jest łatwo? Jest nawet bardziej kwaśny niż sok z cytryny. Polecam spróbować redaktorom Dziennika, by chociaż wiedzieli o czym robią prezentację.
 • ~Felka
  (2016-11-21 11:14)
  Ja i wiele osób cierpiących na migrenę wie, że cytrusy, które na pierwszy rzut oka są smaczne zdrowe i kolorowe, ale niestety u nas wywołują napady migreny. Nie mówię, że u każdego migrenika, ale takie opinie bardzo często pojawiały się na fanpejdżu Migrena z głowy. Wydaje mi się, że to najlepsze dla nas miejsce, gdzie wspólnie wymieniamy się doświadczeniem z migreną. Ja osobiście wolę do większości potraw dodawać natkę pietruszki, która ma jeszcze więcej wit. C niż cytryna...
 • ~żart
  (2018-01-04 23:22)
  Widocznie miał dziewczynę na literkę "C" (może być Celina, Cecylia,itd....- Albert Szent-Györgyi. Lubię C-dur (muzyka) lub Cis-mol. Nie lubię kwaśnych "min". Nie znając witaminy C, ludzie przeżyli wieki (narodził się zbawiciel). Mówią że tylko małpy ją wydzielają (nie ludzie), - postoję. Mnie ona niepotrzepna, jak psu "buda" (ma ją, a spi na mrozie).
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.