• Niemowlę u lekarza
  1
  Wprowadzenie szczepień przeciw rotawirusom do kalendarza szczepień obowiązkowych ma sens wtedy, gdy będzie dotyczyć całej populacji dzieci – oceniają eksperci. Ich zdaniem jest to warunek uzyskania efektów zdrowotnych oraz dużych oszczędności finansowych.
 • Kobieta myje zęby
  Na pytanie „czy umiesz myć zęby?” pewnie większość z nas odpowiedziałaby „no jasne, co w tym trudnego”? Samo szczotkowanie to jednak za mało. W tej kwestii ważne jest nie tylko to, czy myjemy zęby, ale… czy robimy to prawidłowo? Regularne i dokładne mycie zębów może bowiem uchronić nas przed próchnicą i innymi chorobami zębów i dziąseł.
 • Płuca
  1
  Od 7 do 12 października będą organizowane X Dni Spirometrii. W 247 ośrodkach w całej Polsce będzie można zrobić bezpłatne badania spirometryczne. W tym roku hasło kampanii brzmi: "Oddychaj czystym powietrzem".
 • Depresja - chorobowe zaburzenie nastroju
  14
  W ponure jesienne dni często łapie nas smutek. Ale gorszy nastrój nie zawsze oznacza depresji. Ta poważna choroba wymagająca leczenia ma swoje objawy. Poznaj je.
 • Szczepionka
  6
  Ciężkie odczyny poszczepienne, czyli zagrażające życiu i wymagające hospitalizacji występują rzadko. Stanowią 0,3 proc. wszystkich zarejestrowanych w danym roku - poinformowała krajowa konsultantka w dziedzinie epidemiologii Iwona Paradowska-Stankiewicz.
 • Choroby widoczne w zębach
  12
  9
  Często nie zdajemy sobie sprawy ile różnych schorzeń może dawać objawy w obrębie jamy ustnej. Jej wrażliwa tkanka nie tylko dostarcza przyjemności z jedzenia, ale też jest narażona na dolegliwości, które mogą mieć swoje źródło w innych, nawet odległych narządach. Czy na podstawie dyskretnych wskazówek w ustach dentysta może ocenić nasz stan zdrowia? A z drugiej strony, jak zdrowie zębów wpływa na nasz organizm?
 • Rak szyi
  Bezpłatne badania profilaktyczne odbędą się w ramach rozpoczynającego się w poniedziałek, 16 września, Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w Radomskim Centrum Onkologii. Skorzystają z nich pacjenci w wieku 40-65 lat.
 • kolonoskopia
  Specjaliści ze Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu wykonają u 3 tys. pacjentów bezpłatne badania kolonoskopowe w kierunku wczesnego wykrycia raka jelita grubego. Rak ten to drugi pod względem umieralności nowotwór złośliwy u obu płci w Polsce.
 • Aronia
  4
  155
  Aronia to prawdziwy skarb.
 • Dłonie
  3
  Medycyna naturalna od lat stosowana jest przez osoby, chcące uniknąć nadmiernego stosowania lekarstw.
 • Kobieta przegląda się w lustrze
  Przez brudne dłonie możemy nabawić się bolesnego zapalenia jamy ustnej czy uciążliwej opryszczki. Jak temu zapobiec, tłumaczy Magdalena Szela-Słowik, stomatolog, ekspert akcji „Nie musi ci to przeszkadzać”.
 • Lekarz przy mapie
  2
  Dalekie, tropikalne podróże to coraz częściej wybierana przez Polaków forma spędzenia wakacyjnego urlopu. Pamiętajmy jednak, że oprócz znalezienia lotu, spakowania się i zaplanowania wyjazdowych aktywności, powinniśmy do takiej podróży przygotować się także… pod kątem zdrowotnym. Co zrobić, by poza piękną opalenizną i wspomnieniami nie wrócić do domu np. z chorobą tropikalną? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać zarówno przed, jak i w trakcie zasłużonego relaksu.