Jak uniknąć infekcji intymnych w wakacje?

| Aktualizacja:

Już wkrótce wakacje! Wyczekiwane urlopy, czas beztroski na ciepłych plażach i podróżnicze przygody... Warto się przygotować do wakacyjnego szaleństwa, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą zepsuć najbardziej wymarzony wyjazd. Jak poskazują wyniki badania ponad połowa Polek doświadczyła kiedykolwiek infekcji intymnej. Co jest tego przyczyną? Nie tylko nieodpowiednia higiena. Wysokie temperatury, długie podróże, czy kąpiele w basenie sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów, więc aby nie wrócić z niechcianą pamiątką wystarczy przestrzegać kilku zasad.

wróć do artykułu
 • ~olga332
  (2018-07-16 13:40)
  U mnie jeszcze rok temu wakacyjne korzystanie z toalet publicznych całkowicie odpadało, mam za duże skłonności do infekcji. Ale teraz zaopatrzyłam się niedrogo w biobidet gruszkę i jest dobrze, mała buteleczka mieszcząca się do torebki, a podmyć się można wszędzie.
 • ~madzia
  (2018-07-17 21:55)
  Wszystko da sie wyleczyć, jednak ja najbardziej nienawidzę mieć suchej pochwy. najgorzej, jak wszystko piecze, parzy swędzi. Bardzo na tę dolegliwość pomogły mi globulki dopochwowe hydrovag, stosowałam je przez 7 dni, a suchość pochwy zniknęła juz po 3 tabletce.
 • ~pitka
  (2018-08-14 11:03)
  Myślę że nawet odpowiednia pielęgnacja nie wybroni nas przed infekcjami tak do końca. Bo zawsze coś jednak możemy złapać, znajoma nawet na zwykłym basenie jak była to kilka dni później jak okazało dopadły ją jakieś bakterie i była zmuszona do wizyty u ginekologa. Mówiła że zalecił jej stosowanie provag żel, który miał za zadnie łagodzić objawy zakarzeń intymnych
 • ~Kinga
  (2018-11-04 10:27)
  Moje dziecko miała duże problemy z oddawaniem moczu i znalazłam bardzo dobrego urologa w klinice Prima Med. Mają tam bardzo dobrych specjalistów. Mojemu dziecku bardzo pomógł i teraz już nie ma żadnych problemów.
 • ~karolina łach
  (2018-08-17 12:20)
  Na basen jak szłam to ginekolog zalecił mi stosowanie przed HydroVagu, który chronił mnie przed ewentualnymi infekcjami, a dodatkowo nawilżał moje miejsca intymne. Sprawdza się ten lek świetnie.
 • ~luiza
  (2018-08-29 22:45)
  trzeba uważać żeby się nie zarazić. ja niestety ale przejęłam opryszczkę w miejscu intymnym od partnera poznanego na wakacjach, nawet prezerwatywy nie pomogły. ale na szczęście mój lekarz sobie z tym pomógł i dzięki Heviranowi udało mi się pokonać problem opryszczki.
 • ~marylka2
  (2018-09-18 07:43)
  Jak uniknąć infekcji? dbać o te okolice. Ja za radą lekarza stosuje po prostu probiotyki ginekologiczne. Są łatwo dostępne, ja na przykład lactovaginal w kapsułkach kupuje, łatwo się je aplikuje a są moim zdaniem bardzo skuteczne