• Laserowa korekcja wzroku
  Regina Święty zdobywała szczyty górskie w Alpach i Himalajach. Dwadzieścia siedem lat temu jej życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Jej oczy zostały dotkliwie poparzone. Dr Dariusz Dobrowolski opowiedział, na czym polega trudność takiej operacji.
 • Oko
  1
  Powszechnie uważa się, że mężczyźni rozróżniają o wiele mniej kolorów niż kobiety. Jednym ze schorzeń, które częściej przypisuje się mężczyznom jest daltonizm, czyli upośledzenie zdolności rozpoznawania barw. Jakie jest źródło tej choroby? Czy rzeczywiście cierpią na nią głównie mężczyźni?
 • Oko
  Polscy okuliści opracowali nowatorską metodą badań przesiewowych w kierunku jaskry z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Oficjalne badania pierwszych pacjentów rozpoczną się 2 grudnia - powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie inicjator i współtwórca tej metody prof. Jerzy Szaflik.
 • Badanie oka
  Szacuje się, że jaskra dotyka aż 70 mln osób na całym świecie, wśród których blisko 700 tys. stanowią mieszkańcy naszego kraju. Postępująca choroba powoduje uszkodzenie nerwu wzrokowego i pogorszenie jakości widzenia, a nieleczona może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Jak chronić się przez tą chorobą? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u specjalisty?
 • Dziewczynka u okulisty - dobór okularów
  10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Wzroku. Z tej okazji okulistka Monika Dzięgielewska opowiedziała o najczęstszych wadach wzroku u dzieci. Jak rozpoznać czy dziecko ma problemy ze wzrokiem? Jakie są przyczyny niedowidzenia i jakie istnieją metody leczenia? Jak dobrać okulary dla dziecka?
 • Oko
  Nieregularne badanie wzroku, długotrwałe korzystanie z komputera, niewłaściwa dieta, palenie papierosów – to tylko nieliczne czynniki, które mają negatywny wpływ na nasze oczy. Przypadający 10 października Światowy Dzień Wzroku to zatem doskonała okazja, aby zastanowić się nad kondycją naszego narządu wzroku oraz nad... poziomem naszej wiedzy nt. codziennej troski o oczy.
 • Mężczyzna w okularach biega
  1
  Blisko 64 proc. Polaków deklaruje, że uprawia sport przynajmniej raz w miesiącu. Aktywność fizyczna może być uciążliwa dla osób z wadą wzroku, zwłaszcza przy korzystaniu ze „zwykłych” okularów. Czy jednak miłośnicy sportu są skazani na gorsze widzenie? W jaki sposób mogą poprawić komfort widzenia podczas treningu czy wizyty w pływalni?
 • Kobieta mierzy okulary
  Jak gotowe okulary korekcyjne, kupowane bez badania wzroku, mogą wpłynąć na nasze zdrowie?
 • Mężczyzna przeciera oczy
  1
  Co wywołuje zespół suchego oka i jak go leczyć?
 • Kobieta w okularach prowadzi samochód
  W czasie podróży szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu. Dlatego osoba ubiegająca się o uprawnienia do prowadzenia pojazdów jest zobowiązana do wykonania badań kontrolnych, wśród których znajdują się m.in. szczegółowe badania wzroku. Wizyta u specjalisty pozwoli ocenić jakość widzenia przyszłego kierowcy i w razie potrzeby dobrać odpowiednią formę korekcji. Czy jednak okulary są „zarezerwowane” tylko dla kierowców, u których stwierdzono wadę wzroku?
 • Mężczyzna gra
  Na co dzień używamy telefonów komórkowych, tabletów i komputerów, które emitują światło niebieskie. Jaki wpływa ma ono na nasz wzrok?
 • Oko
  3
  Niemal 50 proc. Polaków posiada jedną z trzech wad wzroku: krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Aby skutecznie je korygować, korzystamy z okularów i soczewek korekcyjnych, które zapewniają nam prawidłowe widzenie. Czy jednak wada wzroku „musi” nam towarzyszyć przez całe życie? Czy możliwe jest jej samoistne ustąpienie? Oraz, czy z upływem czasu może się ona zmniejszyć?
 • Makijaż

  Grzech powierzchownej dbałości: Polki malują się na potęgę, a zaniedbują...

 • Martyna Wojciechowska

  Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z dzieciństwa: Niewiele się pani zmieniła

 • Hanna Lis

  Chciałaby, ale nie może... Hanna Lis zdradziła, dlaczego nie potrafi zrezgnować z jedzenia mięsa

Zobacz więcej