Tracimy wzrok na własne życzenie? Codzienne nawyki, które szkodzą oczom

| Aktualizacja:

Zarówno w mediach, jak i w kontaktach towarzyskich często rozmawia się o podwyższaniu jakości życia – dzięki nowym odkryciom medycznym czy rozwojowi współczesnych technologii. Niestety często zapominamy, iż największy wpływ na jakość życia mają nasze codzienne, małe przyzwyczajenia i rutynowe nawyki. Nie inaczej jest ze wzrokiem. Paweł Szczerbiński, optyk i optometrysta, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, radzi jak dbać o swój wzrok na co dzień.

wróć do artykułu
 • ~szymon
  (2018-07-17 22:22)
  a wystarczy jedynie zadbać o własne oczy. po prostu można tak jak ja stosować kropelki do oczu. ja stosuję krople Starazolin. Świetnie regenerują oczy po długotrwałej pracy, gdy oczy są wysuszone.
 • ~milijja
  (2017-12-11 13:41)
  Przy długim siedzeniu przed komputem zaczęłam widzieć mniej ostro a poza tym oczy też zaczęły się męczyć. Wizyta u okulisty nic złego nie wykazała. Zaczęłam za to łykać codziennie lutezan, po miesiącu już było lepiej ale nadal go przyjmuję. ,
 • ~ika
  (2017-10-18 09:09)
  U mnie z kolei jak już coś niepokojącego zaczęło się dziać , np. zaczęłam widzieć zamazany obraz, mniej ostry, oczy szybciutko mi się męczyły to zaczęłam codziennie łykac po jednej tabletce lutezanu, w składzie min z luteiną i witaminami. No i rzeczywiście pomogło, teraz jest już dobrze. Ale łykam oczywiscie nadal
 • ~misiek52
  (2017-10-09 18:02)
  Niestety czasami nie mamy wpływu na naszą wadę wzroku. Ja pół życia uważałam, a wada i tak się pojawiła. Teraz myślę nad zabiegiem laserowej korekcji wzroku, zainteresowała mnie metoda Lentivu. Oglądałam już ofertę w klinice Optegra i zastanawiam się, czy warto.
 • ~Z pn. Europy
  (2017-04-24 20:31)
  Panie "EKSPERCIE" Szczerbinski, slyszal pan o DEGENERACJI MAKULI, glownie przez swiatlo niebieskie - sztuczne - jak oswietlenia ekranow computerowych, wszystkie ledsy, obecne zarowki, ktore zawieraja NIEBEZPIECZNE dla Zdrowia swiatlo niebieskie??. Slyszal pan, ze antydemokratyczne EU zabronilo dawne zarowki ktore swiecily tzw. czerwonym swiatlem, zreszta BARDZO zdrowym dla oczu, glownie dla przemiany materii w oku??? Jezeli pan nie slyszal, to sie z g a dz a, ze jest pan "EKSPERTEM". :)) POZDROWIENA, Polak z Norwegii.

Może zainteresować Cię też: