Dużo pracujesz przed komputerem? Zadbaj o oczy

| Aktualizacja:

Ile godzin dziennie jesteś oko-oko z komputerem? Za dużo? Już po dwóch godzinach pracy przed monitorem mogą pojawić się dolegliwości. Warto im zapobiegać. A gdy się pojawią, leczyć, by nie spowodowały groźnych powikłań. Zdradzimy ci, jak.

wróć do artykułu
  • ~Nati
    (2014-01-14 15:03)
    ja w obawie przed amd które prowadzi do utraty wzorku zaczęłam brać tabletki. ciszę się że tak zrobiłam, ponieważ oprócz ochrony przed schorzeniem, dzięki tabletkom moje oczy ogólnie są w dość dobrej formie. przede wszystkim mogę teraz dłużej siedzieć przed komputerem, oczy tak szybko mi się nie męczą. zażywałam lutax AMD plus. mogę go polecić, mi bardzo pomógł
  • ~Marina123
    (2013-09-30 21:59)
    Mi najbardziej pomagają krople nawilżające Hialeye. Są dla mnie niezastąpione, zwłaszcza przy dłuższej pracy przed komputerem.
  • ~Kasia8989
    (2013-10-27 14:04)
    ja na taką przypadłość polecam krople cationorm. jest to emulsja (ma nieco gęstszą konsystencję niż krople), ale działa świetnie
  • ~Maciej
    (2013-10-01 16:29)
    polecam krople ocutears, mi bardzo pomagają, oczy nie pieką, mogę spokojnie pracować przy komputerze bez szkody dla oczu
  • ~Hania24
    (2013-10-01 22:31)
    polecam emulsję do oczu cationorm. próbowałam wielu kropel do oczu, jednak ten lek jest niezastąpiony!
  • ~Misiek88
    (2013-10-02 16:12)
    na pieczenie oczu stosuję krople ocutears, a oprócz tego biorę też profilaktycznie Lutax AMD Plus. O wzrok trzeba dbać ;)
  • ~Heniek
    (2013-10-04 16:28)
    pracuję długo przy komputerze, a do tego klimatyzacja jeszcze bardziej wysusza moje oczy. stosuję wtedy krople lakroft, od razu mi się lepiej pracuje, a oczy odczuwają ulgę
  • ~marlena
    (2013-10-31 19:06)
    ja używam ocutears. jak dla mnie idealnie się sprawdzają w pracy przed komputerem. używam też jak jadę autem, bo wtedy też często mam suche oko i jest moment gdy zaczynam gorzej widzieć, a na drodze to niebezpieczne, także zawsze mam przy sobie te kropelki
  • ~Karolina
    (2013-10-21 18:28)
    ja używam kropli ocutears i mogę spokojnie pracować przy komputerze bez szkody dla moich oczu
  • ~Kasiunia
    (2013-10-31 08:13)
    ja wspomagam wzrok suplementem diety (lutax amd) i powiem Wam, że bardzo mi to pomaga przy pracy przed komputerem. także nie tylko krople na to pomagają! ;)
  • ~Karolcia
    (2013-11-07 18:51)
    jestem dość młoda, a czuje że mój wzrok jest zagrożony właśnie przez komputer. to chyba nie jest normalne żeby w wieku 20 lat niedowidzieć na tablicę gdy się siedzi w zaledwie trzeciej ławce! byłam tym trochę zmartwiona, bałam się że skończę z okularami, ale na szczęście mogę się ograniczyć do tabletek. lekarz nie stwierdził wady, ale potwierdził że za dużo czasu przed komputerem to źle dla oczu. no ale trudno coś z tym zrobić, więc przepisał mi suplement diety na oczy. całkiem dobre tabletki, nazywają się lutax amd. tak po 2 tygodniach już spokojnie widziałam na tablicę bez mrużenia oczu, a po miesiącu to już wgl bajka, CZUJĘ że oczy są w lepszym stanie
  • ~Agnieszka
    (2013-12-11 13:23)
    dla mnie krople przy komputerze też są niezbędne. uzywam ocutears jak część osób tutaj i również polecam
  • ~Justyna
    (2013-11-22 10:46)
    ja strasznie nie lubie kropli, więc musiałam spróbować czegoś innego. musiałam, bo zaczynałam widzieć wszystko rozmazane, a wiem że nie byłą to wada wzroku (badałam się) tylko zwykłe zmęcznie oczu. też jakoś nie wierzyłam w magiczną moc suplementu diety, ale spróbowałam. zaczęłam brać lutax amd plus. no i powiem Wam że coś tam podziałało. biorę od kilku tygodni i wydaje mi się że rzeczywiście jest lepiej, już widzę wszystko normalnie
  • ~Agniesz
    (2013-11-27 10:59)
    hej :) ja słyszałam o tym lutaxie, ostatnio jakoś głośno się o nim zrobiło. byłam w aptece i zapytałam panią o ten lek i czy może poleci mi coś innego na oczy. powiedziała że jak najbardziej warto spróbować lutaxu. więc kupiłam i biorę już od kilku dni :)
  • ~Magda
    (2013-11-27 11:33)
    ja stosuję krople i mi to wystarcza. używam ocutears. działa, pomaga i tyle, to dla mnie najważniejsze, oczy się już nie męczą
  • ~Halina
    (2013-11-29 17:46)
    ja też używam ocutears i są dla mnie wystarczające. bardzo pomocne przy pracy przed komputerem
  • ~Gośka
    (2013-12-03 21:47)
    ja uważam krople za bardzo pomocne. przy komputerze jak najbardziej, suchości oczu raczej nie zwalczy się tabletkami, dlatego krople to lepszy wybór. ja stosuję cationorm i mogę go polecić :)
  • ~Justyna
    (2013-12-06 10:54)
    krople są dla mnie nie zbędne przy pracy przed komputerem. szybko męczą mi się oczy, a wtedy krople są najlepszym wyjściem żeby temu zaradzić. stosuję ocutears. są całkiem dobre, sprawdzają się, są bez konserwantów, więc nie uczulają ani nic takiego
  • ~max
    (2013-12-06 11:21)
    ja też polecam lakroft. o tych innych szczerze mówiąc nie słyszałem, stosuję lakroft i się sprawdza więc nie miałem potrzeby szukać innych preparatów tego typu
  • ~Miśka
    (2013-12-11 11:40)
    krople są bardzo pomocne przy komputerze, bez nich musiałabym robić przerwy od ekranu chyba co 15 minut! ja używam cationormu, super nawilża i pomaga w pracy, jest super ;)

Może zainteresować Cię też: