Promieniowaniem prosto w raka. Polscy naukowcy będą pracować nad terapią

| Aktualizacja:

Opracowano terapię bezoperacyjnego leczenia nowotworów opartą na technologii jądrowej. Trwają pracę nad wprowadzeniem jej do szpitali – informuje doktor inżynier Michał Gryziński, dyrektor Departamentu Eksploatacji Obiektów Jądrowych Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Polscy naukowcy zaangażują się w rozwijanie tej metody.

wróć do artykułu
 • ~malek
  (2018-02-12 09:38)
  Największym wyzwaniem dla metody BNCT jest selektywne doprowadzenie boru do komórek nowotworowych. W latach 80-tych prowadzone były zabiegi polegające na otwarciu czaszki i wprowadzeniu boru bezpośrednio do guza. Metoda była inwazyjna i mało precyzyjna, ale w niektórych przypadkach skuteczna. Obecnie taka terapia nie jest stosowana.
 • ~orboiz
  (2018-02-12 18:38)
  Ale lepiej dać pieniądze na sektę smoleńską , chorzy na raka i tak nie są dobrymi wyborcami.
 • ~Mnl
  (2018-02-16 16:35)
  Promieniowanie alfą to już stosowany sposób leczenia w niektórych nowotworach. Obejrzałem dobry wykład naYou Tube o stosowaniu selenu w leczeniu i profilaktyce nowoteorow. Przestrzeganie prawidłowej jego ilości i poziomu witaminy D3 może pomóc w leczeniu.
 • ~Skwantowany obywatel
  (2018-02-16 20:43)
  Współcześni alchemicy zwani naukowcami chwytają sie wszystkiego byleby tylko załapac sie na jakiegoś tłustego granta, i tak to tzw. nauka zeszła na psy, ale z drugiej strony naukowcy tez muszą z czegoś żyć, Newton uprawiał alchemię i astrologie i z tego dobrze żył, Einstein tez był niezłym alchemikiem, bo słynne równanie grawitacyjne Einsteina ma tylko lewą stronę zdrową, prawa wyglada tak jak by jak by ja rak dopadł
 • ~Janek
  (2018-02-20 11:42)
  Konopie leczą od tysięcy lat! Kannabinoidy, a zwłaszcza kannabidiol (CBD) to substancje o niezwykle dobrze zapowiadającym się zastosowaniu medycznym. Badania efektów biochemicznych i farmakologicznych sugerują zastosowania CBD: do łagodzenia ataków epilepsji, zaburzeń nastroju, lęków, depresji, wspomagające leczenie uzależnień od alkoholu i nikotyny, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, hamuje rozwój i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych zwłaszcza glejaka, może być pomocny w leczeniu fibromialgii, czy zwłóknienia wątroby, jest skuteczny w terapii bólu zapalnego i neuropatycznego, pomocny w terapii stwardnienia rozsianego, działa przeciwwymiotnie (np. po chemioterapii), reguluje apetyt (…) ------> konopiafarmacja pl/wyroby-z-konopii/17-konopny-ekstrakt-cbd-6.html Uwaga: Nasze olejki NIE zawierają syntetycznego kwasu kannabidiolowego CBD, który jest produkowany in vitro w laboratorium, który nie tylko nie pomoże, lecz może zaszkodzić naszemu organizmowi, są całkowicie naturalne! Produkt również nie jest łacząny z kryształem wyizolowanym CBD, którego wiele firm używa w swoich produktach.

Może zainteresować Cię też: