• 9
  Grypa to zakaźna choroba wirusowa, której następstwem mogą być groźne powikłania. Przeziębienie, chociaż również jest nieprzyjemnie, zwykle przebiega łagodniej. Jednak ze względu na podobieństwo początkowych objawów, często mylimy te choroby, a ich nazwy stosujemy wymiennie. To groźny błąd.
 • Jak uchronić się grypą?
  Niektórzy przechodzą ją jak nieco ostrzejsze przeziębienie, inni muszą kłaść się do szpitala. Przebieg grypy nie zawsze jest taki sam. Zależy nie tylko od kondycji i odporności pacjenta, ale i konkretnych wirusów, jakie go zaatakowały.
 • Napój z sokiem cytrynowym
  5
  4
  Na infekcje wirusowe, w tym grypę, nie bierze się antybiotyków. Chorobę trzeba pokonać w inny sposób, np. korzystając ze starych babcinych receptur. Oto przepis na jedną z nich.
 • Szczepienie
  2
  Bezpłatne szczepienia dla seniorów rozpoczynają się w środę w Radomiu. Szczepionki dla 3,5 tys. osób sfinansowało miasto. Taka akcja jest organizowana w Radomiu od kilkunastu lat. Miasto kilkakrotnie nagradzano za działania prozdrowotne.
 • Wszystko o grypie
  40
  8
  Czy chorzy na grypę powinni łykać witaminę C, a może nie ma potrzeby przyjmowania żadnych leków? Jak zarażamy się grypą i jak długo chorzy są źródłem zakażenia? Na te i inne pytania odpowiada ekspert - prof. dr hab. Lidia Brydak z Zakładu Badania Wirusów Grypy, Krajowego Ośrodka ds. Grypy, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH.
 • Przeziębiona kobieta w łóżku
  3
  Jak odróżnić przeziębienie od grypy? Jakie objawy daje grypa?
 • Chora kobieta ma gorączkę
  4
  13
  Gdy blokujemy gorączkę, wirus rozmnaża się bez kontroli, bez pierwszej reakcji na powstawanie infekcji – przekonuje profesor Wiesław Kozak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który zajmuje się badaniem wpływu gorączki na organizm. Jego zdaniem wysoka temperatura wcale nie jest taka zła, jak się ją przedstawia w reklamach środków do walki z objawami grypy. Co więcej, może być pomocna.
 • grypa
  1
  Jesień to sezon grypowy, a grypa jest ciężką chorobą z poważnymi powikłaniami. Lekarze od lat alarmują, by minimalizować ryzyko zachorowań należy się szczepić.
 • Szczepionka
  Cena szczepionki VaxigripTetra podana w obwieszczeniu Ministra Zdrowia jest najniższą ceną w krajach Unii Europejskiej. Pacjenci powyżej 65 lat mogą kupić ją taniej niż roku ubiegłym – wskazał we wtorek resort, odnosząc się do doniesień mediów.
 • Szczepienia na grypę - szczepionki czteroskładnikowe w sezonie 2018/2019
  8
  W rozpoczynającym się sezonie szczepień przeciwko grypie po raz pierwszy będą stosowane wyłącznie szczepionki czteroskładnikowe, zapewniające lepszą ochronę przed tym zakażeniem - powiedział w czwartek w Warszawie profesor Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.
 • Szczepionka
  2
  Program bezpłatnego szczepienia dla tysiąca seniorów przeciwko grypie rozpocznie się na przełomie sierpnia i września - poinformowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.
 • Szczepienie
  2
  Białystok rozstrzygnął konkurs na realizację programu zdrowotnego, w którego ramach można zaszczepić ponad 3,8 tys. osób w wieku powyżej 60 lat. Akcja zaczyna się we wrześniu.