Próchnica - groźna i najczęstsza choroba zębów wśród dzieci

| Aktualizacja:

Ponad 58 proc. dzieci w wieku przedszkolnym ma już próchnicę. Problem dotyczy średnio 2 zębów stałych oraz 5 zębów mlecznych - jak wynika z danych Akademii Zdrowego Uśmiechu, która przeprowadziła badania w 560 przedszkolach w Polsce. Stomatolodzy alarmują, iż dane dotyczące rozwoju próchnicy u dzieci są przerażające, a wielu rodziców wciąż bagatelizuje problem.

wróć do artykułu
  • ~majaa
    (2018-02-13 13:28)
    Polecam pastę do żebów Cannadent jest to zasadowa pasta do codziennej pielęgnacji zębów stałych. Skutecznie oczyszcza płytkę nazębną i odświeża oddech. Zalecana przy paradontozie, problemach z nadwrażliwością szyjek zębowych oraz zwiększoną skłonnością do tworzenia się próchnicy, a także przy wrażliwych dziąsłach oraz problemach z błoną śluzową jamy ustnej. W skład pasty wchodzą olej konopny – działa przeciwzapalnie, odżywczo i regenerująco na skórę,goździk – działa antybakteryjnie, przeciwbólowo, pobudzająco. Silny antyoksydant, ałun – silne działanie bakteriobójcze, łagodzi podrażnienia skóry. Działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i ściągająco,mięta – działa dezynfekująco, przeciwzapalnie, łagodząco i lekko znieczulająco, szałwia – działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, ściągająco paste znajdziesz na konopiafarmacja pl
  • ~eva
    (2018-02-23 18:01)
    Niby XXI wiek i każdy w Polsce ma dostęp do dentysty, a gdzie się nie rozejrzeć to dzieci mają próchnicę, ale to wina odżywiania po części. Córcia jak była starsza to przez soczki sklepowe się tego paskudztwa nabawiła, to młodszemu synkowi moją pierwszą cisowiankę kupuję. Jeszcze będzie miał czas na spróbowanie cukru, odciągam to ile się da.

Może zainteresować Cię też: