• ~Breht
  (2012-06-15 14:07)
  Popatrzcie poniżej, na "Polecane artykuły":
  -Trzy kawy dziennie chronią przed chorobą mózgu
  -Pij kawę! W zdrowiu przeżyjesz wszystkich
  -Dlaczego kawosze cieszą się lepszym zdrowiem?
  Od razu widać, że komuś strasznie zależy na promocji kawy.
  Naukowcy zdobyli sobie reputacje pod koniec XX wieku. Teraz systematycznie ją sprzedają.
 • ~smakoszka kawy
  (2012-06-15 12:13)
  Moja chrzestna pila kawkę, na śniadanie codziennie jadła jajecznicę najlepiej na boczuszku i dożyła w dobrym zdrowiu i kondycji do 98 lat. Dla człowieka wszystko dobre ,ale z umiarem.
 • ~ak
  (2012-06-15 11:15)
  ludzie uwazajcie na kawe. Ona wyplukuje wszystkie mineraly,
  szczegolnie potas, a potem do zawalu juz nie daleko.
 • ~5_minut_do smakoszki kawy
  (2012-06-15 13:02)
  Twoja chrzestna piła kawkę w czasach kiedy witamin i minerałów było w żywności pod dostatkiem. I one chroniły ją przed chorobami. Dzisiaj z powodu zniszczonej nawozami gleby czyli przemysłu rolniczego zamiast rolnictwa, bardzo trudno o składniki mineralne szczególnie te występujące jedynie w warzywach zielonych tak jak np. magnez.

  Dzisiaj można mieć tylko nadzieję, że jedząc np seler łykamy razem z nim to co w nim najlepsze. Będzie to zależeć od tego na jakieś ziemi ten seler wyrósł i z jakiego kraju pochodzi.

  Całe szczęście że dzisiaj owoce i warzywa na naszych straganach pochodzą z całego świata. To dobrze bo jest wtedy szansa na różnorodność.
  A jeśli warzywa i owoce nie pochodzą z zachodniej europy to wyjdzie nam wszystkim na zdrowie bo tam rolnictwo jest zbudowane na pestycydach i zniszczonej glebie. Nie znajdziesz tam nawet biedronki czy żuczka bo wszystko wytrute.

  Zastanów się skąd biorą się dzisiaj tak zwane choroby cywilizacyjne ?

  Zachęcam ciebie i wszystkich do tego aby zdobywać wiedzę na własną rękę
  i samemu wyciągać wnioski. Nie pozwalać tego robić producentom i importerom czegokolwiek ani kawy ani innych cudów które nas ZABIJAJĄ!!!
 • ~vala
  (2012-06-15 11:29)
  acha i ja mam przewijać 11 stron ? żeby przeczytać te medialne mądrości ? KAWA szkodzi zdrowiu i skończmy tę dyskusję !!!
 • ~no_hej_5_minut_prawdy
  (2012-06-15 11:38)
  Kawa może służyć zdrowiu tylko wtedy kiedy się ją wącha dla przyjemności a nie spożywa.

  Nie ufajcie ośrodkom badawczym ponieważ są one kontrolowane przez wielki biznes. Ten sam biznes kontroluje również media i z tego powodu nie dopuszcza się krytycznych opinii tych naukowców, którzy zdecydowali sie mówić prawdę.

  LUDZIE ! Światem rządzi mamona i ty i ja dla nich nie znaczymy nic. Sami zapędziliśmy się w kozi róg.

  Ale jest wyjście

  Słuchaj tylko rodziny i przyjaciół i ...kochaj.


  P.S.

  A za cenzurę tej wypowiedzi biada tym skorumpowanym pismakom
 • ~jan byl jasiem
  (2012-06-15 10:35)
  kawa to biznes nakręcany przez lobby kawowe .
  Testy o pozytywnym oddziałowaniu kawy sa sponsorowane . he he
 • ~Naparstek
  (2012-06-15 12:53)
  A jeszcze nie dawno nawet w reklamach podawano, ze "kawa wyplukuje magnez". Czytajcie, co oznacza brak magnezu w organizmie.
 • ~Jan Jopek
  (2015-09-26 01:55)
  W większości przypadków nie KAWA tylko KOFEINA. Picie kawy powoduje szereg negatywnych konsekwencji. Zresztą te "pozytywne" efekty kofeiny bardzo szybko się kończą. Im większe/częstsze dawki tym szybciej. I na tym kończy się magia "picia dużych ilości kawy". Zwykły nałóg wyciągający kasę i zawalający wątrobę.
 • ~za[pytajnik
  (2012-06-19 12:21)
  Nie tak dawno, amerykańscy uczeni dowodili z całą powagą swego -amerykanskiego- autorytetu coś zupełnie odwrotnego...no to w końcu jak to jest?
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.