Wegetarianie bardziej niż mięsożercy zagrożeni udarem

| Aktualizacja:

To zagrożenie udarem jest u wegetarian wyższe nawet o 20 proc. w porównaniu z osobami jedzącymi mięso – tak wynika z najnowszych badań.

wróć do artykułu
 • ~konsument
  (2019-09-08 19:17)
  Małpy człekokształtne, najbliższe nam biologicznie zwierzęta, też jadają mięso choć rzecz jasna podstawę ich diety stanowi pokarm roślinny. Podobnie do nich powinien odżywiać się człowiek, czyli w diecie powinna być przewaga pokarmu roślinnego. Wegetarianie robią błąd rezygnując z mięsa, natomiast weganie to fanatycy, a jak wiadomo fanatyzm jest szkodliwy w każdej sprawie.
 • ~Ech...
  (2019-09-07 13:16)
  Sprawdzam! Jeśli już powołujecie się na British Medical Journal, to cytujcie ich, a nie dailymail, bo to ostatnie jest bardzo kiepskim źródłem wiarygodnych informacji. Informację na ten temat można zreszta znaleźć choćby na stronach BBC. Co do meritum - wśród badanych wegetarian byly wprawdzie 3 udary więcej na 1000 osób, ale już 10 przypadków zachorowań na choroby serca i ukladu krwionośnego mniej niż u osób jedzących mięso!!! Badanie nie bylo robione pod kątem ustalania przyczyn i skutków, nie uwzględniono trybu życia, stanu zdrowia, innych czynników. Wyraźnie napisano, że badania nie mogą dowodzić, że to dieta wege miała wpływ na zdrowie a nie styl życia czy środowisko. Wszystko to można znaleźć w oryginalnym źródle informacji, szkoda że nie w tekście z Dziennika.
 • ~Tagg
  (2019-09-07 10:07)
  Wypraszam sobie nazywać człowieka mięsożercą. Poprawnie powinniśmy używać określeń: człowiek jedzący mięso - normalny, nie spożywający - chory psychicznie. Bardzo inteligentny człowiek to udowodnił, lecz przez lewackie, wyprane mózgi i poprawność polityczną, przyznana mu nagroda została odebrana.

Może zainteresować Cię też: