Czy OLEJ PALMOWY jest rzeczywiście szkodliwy? Eksperci tłumaczą

| Aktualizacja:

Jakiś czas temu media obiegła wiadomość, że popularny krem czekoladowy dla dzieci został we Włoszech wycofany ze sklepów. Powód? Zawartość przetworzonego oleju palmowego.

wróć do artykułu
 • ~pawel
  (2017-03-24 08:46)
  to jest jakis dowcip? to ma byc artykul? 3 zdania na krzyz z ktorych nic nie wyniklo?
 • ~Goska
  (2017-01-19 08:42)
  Nasz rzepakowy nie jest zły. Dobre tłuszcze jak wszystko muszą być w diecie. Ważne są proporcje i ilość pokarmu. Jak się przestrzega zasad to mozna żyć zdrowo i mieć szczupłą sylwetkę, poczytajcie sobie odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii, warto coś wiecej wiedzieć, mnie to bardzo pomogło mam już 14 kg mniej.
 • ~Katon
  (2017-01-19 01:16)
  na początek zalecenie lekarza, że można spożywać dziennie tylko po łyżeczce masła i oliwy z oliwek-dość dobre. Przy okazji wytrzymałem rok bez masła i tłuszczu(odchudziłem się). Tłuszcze mają korzystne działanie w czasie mrozu, sycą jak mięso. Przyswaja się poprzez nie witaminy A, D, E, K. Ale wiele mitów i przerysowań. Kotlet smażony na smalcu dodaje mniej cholesterolu, niż na maśle-ale tłuszcze to tylko dodatki smakowe.Olej rzepakowy ma kontrowersyjne opinie, a dużo Omega 3.Olej konopny nie jest nieprzyjemny(bez problemu), olej kokosowy(sic!) korzystnie działa na serce, a jest nasycony. Z uporem odchodzi się od dobrych tradycyjnych tłuszczów, a stosuje utwardzone, złej jakości i inne. Tłuszcze na powietrzu i z czasem jełczeją,( wcześniej zwykle spożywano do 24-48 godzin)więc teraz są zabiegi utrwalające. Estrogenowe działanie ma soja, olej lniany, koper włoski i inne. Problemem nie jest jedzenie czegokolwiek w wieku 0 do 30 lat, ale złe spalanie(nieaktywność ciągła) i pęd powodowany przez cukier i sól, oraz brak mięsa i tłuszczu w relacji do wysiłku i potrzeb.
 • ~Modnisia
  (2017-01-26 10:34)
  jeśli olej to na pewno lniany, ma nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3,6,9 potrzebne dla zdrowia i zycia.Ma własciwości zdrowotne, lecznicze i wspomaga odchudzanie. Warto go spożywać i stosować kosmetyki z olejem lnianym, emolienty i leki na skórę, bo bardzo dobrze działają
 • ~ewa
  (2017-01-19 10:44)
  odkąd pamietam borykalam się z nadwagą i teraz mimo że stosuje nowy suplement 2 tygodnie mogę już go polecać każdej która ma taki problem jak ja miałam. Polecam Slimcea bo to pierwszy suplement który w takim stopniu wspiera moją kurację odchudzająca. Schudłam już 2kg przez 2 tygodnie.

Może zainteresować Cię też: