Należy na przykład wybierać schody zamiast windy. Warto też włączyć aktywność fizyczną bardziej regularną, która wiąże się np. czy to z truchtem, marszem, bieganiem, ale wiem o tym, że nie wszyscy lubią tego typu ćwiczenia - powiedziała Katarzyna Okręglicka, dietetyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Reklama

Nowe badania dowodzą, że bardzo dobre efekty przynoszą ćwiczenia siłowe, z użyciem nawet niewielkich obciążeń. Dietetyczka doradza także jak odpowiednio zmodyfikować swoją dietę, tak by była dla nas optymalna i zdrowa.

Należy wybierać chude produkty mleczne, chude mięso, wprowadzić do swojej diety co najmniej dwie porcje ryb w ciągu tygodnia. Warto też starać się do sałatek i surówek dodawać zdrowych tłuszczy, najlepiej oliwa z oliwek lub olej rzepakowy jako te najkorzystniejsze. Należy także zwiększyć porcje warzyw świeżych bądź przygotowanych al dente, jeśli chcemy je poddać obróbce technicznej - powiedziała dietetyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Okręglicka podkreśla, że powrót do zdrowego stylu życia nie powinien być drastyczny, tylko systematyczny.

Na efekty trzeba trochę poczekać, bo jeżeli zrobimy niewielkie zmiany, to nie możemy oczekiwać jakichś spektakularnych wyników, ale też to będzie dla nas zdrowsze. Te spektakularne wyniki wcale naszemu organizmowi nie służą. Wręcz przeciwnie, jeżeli bardzo szybko zmniejszamy nasza masę ciała, to dla naszego organizmu jest to pewnego rodzaju szok. On przebudowuje cały swój metabolizm i w związku z tym później jest ten efekt jojo - zauważa dietetyczka.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu