Dlaczego dieta Dukana przegrała w sądzie?

| Aktualizacja:

Batalia sądowa między najbardziej znanymi europejskimi dietetykami zakończona, ale to jeszcze nie koniec wojny. Jean-Michel Cohen wygrał proces, jaki wytoczył mu Pierre Dukan za słowa, że dieta Dukana jest niezdrowa. I nie ustaje w krytyce.

wróć do artykułu
  • ~staszek
    (2014-01-16 00:21)
    jestem na dukanie drugi raz w życiu kiedyś schudłem 13 kg ale nie zastosowałem fazy utrwalającej tej stabilizyjącej gdzie się wprowadza pieczywo ryż itp po 6 miesiącach jedzenia za 3 wrócilem do diety teraz jestem 4 tydzień i minus 5 kg ale najważniejsze odstawiłem tabletki na nadciśnienie bo ze 140/90 zeszło mi na 120/70 :)))) zaczęłem w fazie 2 biegać i ćwiczyć i wiecie co nie biorę tabletek obniżających ciśnienie oczywiście jestem pod kontrolą lekarza teraz mam zamiar dotrwać do jeszcze -10 kg i stabilizacja wszystko z głową nie tak jak ostatnio i sport juz do konca życia
  • ~emerytka
    (2011-07-20 14:10)
    Mam 60 lat i uważam ,że chemia zawarta w art. żywieniowych jest głównym winowajcą w otyłości. W czasach mojej młodości dziewczyny były jak" łanie".
    Obecnie większość młodych ludzi "obrośniętych" jest w pasie tłuszczem bez względu na wagę ,osoby takie są bardzo niezgrabne. Jeszcze to ubieranie , sadło wychodzi z pod bluzki. Ochyda
  • ~roman
    (2011-07-14 10:02)
    A co zrobić by zwiększyć wagę??? Jem, jem i jem i nic ... Jestem już lżejszy od żony, który się skarży że nie mogę jej podnieść. To zaczyna być frustrujące. Może problem tkwi w tym, że w tygodniu robie na rowerze 200 km i wybiegam 40 km??
  • ~janusz6418
    (2011-07-14 08:14)
    Krytykują Ci, którym się nie UDAŁO. Schudłem na Dukanie 21 kg, Mam super wyniki, 2 razy w tygodniu jeżdzę na rowerze (35km), 2 razy w tygodniu biegam (10-12km) I gdzie tu brak energii?. Polecam Dukana. Nie brakuje mi w tej diecie niczego i pozazdrościć SKUTECZNOŚCI!
  • ~I.
    (2011-07-14 08:02)
    Stosowałem, w ciagu 2 miesiecy (w pierwszym nie przykladalem sie za bardzo) zrzucilem okolo 10 kg. Minus podstawowy: znaczny spadek energii, mimo poczucia lekkosci wewnetrznej ciezko zmusic sie nawet do szybszego chodzenia, wszelki wysilek fizyczny przychodzi o wiele ciezej niz przy zrownowazonym zywieniu. Normalny objaw niedoboru weglowodanow. No i nie ma co liczyc na utrzymanie efektow jesli sie po pewnym czasie odpusci stosowanie zasad diety ; )
  • ~ania
    (2011-07-13 21:19)
    dieta dukana jest naprawdę skuteczna, ale trzeba być zdrowym, przy niedoczynności tarczycy to prawie zabójstwo, nie mogę w żaden sposób wrócić do równowagi hormonalnej, wiem wiem że Dukan pisze o przeciwskazaniach ale cóż chęć ładnej sylwetki wzięła górę nad rozsądkiem
  • ~jr
    (2011-07-13 19:01)
    Zdrowsza jest dieta dr. Kwaśniewskiego. Ważne jest by odrzucić węglowodany. Można jeść poniżej 1200, tyć i niszczyć organizm.
  • ~roma1965
    (2011-07-13 17:03)
    ja również stosuje tę dietę i uważam że jest rewelacyjna...dyskusje, że brakuje tu węglowodanów jest bez pod stawne...przecież jest ich pełno wszędzie, nawet w produktach białkowych, czy otrębach i to jest dawka wystarczająca. robiłam wyniki i są bez zarzutu, a samopoczucie podczas diety naprawdę super...polecam te dietę i nie słuchajcie głupstw, to dietetycy bija na alarm bo mniej pacjentów maja...
  • ~red
    (2011-07-13 15:34)
    Sąd uznał po prostu, że krytyka to wolność słowa, nie wchodził w merytoryczne sprawy
  • ~HAH
    (2011-07-13 14:22)
    Byłem na Dukanie, schudłem 20 kilo i nie mam żadnych skutków ubocznych. Polecam!
  • ~SER$
    (2011-07-13 10:16)
    NIERÓWNOWAGA JUŻ JEST, GDY MA SIĘ NADWAGĘ 30-40KG.
    Dieta Dukana nie wyklucza warzyw, ryb, produktów mlecznych. Wręcz odwrotnie - zaleca ich spożywanie. Dieta Dukana wyklucza produkty węglowodanowe. A bez nich człowiek może się obyć zwłaszcza, że najczęściej zgromadził w swoim organizmie ich nadmiar w postaci odłożonego tłuszczu. Ta dieta przywraca równowagę w organizmie, zużywa nadmiar tłuszczu. Wątroba w niej odpoczywa, bo nie musi przerabiać nadmiaru glukozy z węglowodanów na tłuszcz. Moja zmniejszyła się bardzo. W ciągu pół roku straciłem już 20kg (ze 121 na 101) i mam zamiar dalej pozbyć się jeszcze pozostałych 15. Czuję się tak lekki, jakbym był na haju. I jeszcze jedna waż na zaleta tej diety - nic nie kosztuje!!! Nie wydaje się na odzywki, preparaty, na dietetyka lub diety cud. I tu jest pies pogrzebany. Na tej diecie trudno zarobić!
    Więc trzeba ją szkalować jak ten facet we Francji. W artykule nie ma żadnych konkretnych informacji poza pomówieniami. Nie wiemy co powiedział szkalujący i co uznał sąd. Z całą pewnością nie to, że dieta jest szkodliwa. tego sąd nie może stwierdzić. To jest domeną naukowców i statystyki. At te przemawiają na korzyść diety Dukana. Sami się o tym przekonajcie na własnej skórze ( a może lepiej powiedzieć na własnym tłuszczu :-)
  • ~qwe
    (2011-07-13 09:43)
    Ten "artykul" nawet nie odpowiada na pytanie zawarte w jego tytule. Czy nie moznaby dodac filtra chowajacego artykuly wybranych autorow?

    Porownanie pandy do czlowieka tez wypada raczej srednio: "tak jak panda zywi sie tylko bambusem, tak czlowiek musi zywic sie wszystkim po trochu"... troche bez sensu.