Alarmująca prognoza: w roku 2040 11 proc. Polaków będzie chorych na cukrzycę

| Aktualizacja:

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec zwrócił się do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o jak najszybsze opracowania kompleksowego programu działań mających na celu zapobieganie, wczesną diagnozę i leczenie cukrzycy.

wróć do artykułu
 • ~AleksandraTosik
  (2018-07-17 15:16)
  niedawno się dowiedziałam że mam cukrzyce trochę się pozmieniało od tego czasu. musiałam przejść na dietę a że nie do końca wiedziałam co mogę sobie gotować to spróbowałam cateringu lightdiet odpowiedniego dla cukrzyków właśnie.. tam dietetyk czuwa co mi wolno jeść a czego nie więc się nie martwię
 • ~Diabetyk
  (2018-07-17 13:54)
  To właśnie teraz trzeba już zacząć refundować nowoczesne leki przeciw cukrzycowe,gdzie wszystkie cywilizowane kraje już to robią, tylko nie Polska,obiecują od 2005 roku,powikłania żle leczonej cukrzycy występują po latach i są kosztowniejsze od tej refudacji,każdy nowy rząd robi to samo,szkoda pieniędzy,niech nowy rząd martwi.
 • ~$$$.Polka zamieszkala w USA.
  (2018-07-17 01:12)
  Ludzie jaka cukrzyca ---nie ma cukrzycy !To nie jest wina ludzi tylko to jest wina doktorow nie douczonych w Polsce i w USA (oczywiscie nie wszystkich nie chce obrazac dobrych doktorow), Ja wam tu napisze czego cukier podnosi sie ,bo nie ma rownowagi zasado --kwasowej w organizmie i cukier nie jest spalany , za malo azotu i wegla aby wydalic to z organizmu ,cukier powraca do watroby i ponownie wraca do krwi ,krwiobiegu .Jak dobrze tarczyca pracuje TSH 1,5 to wszystko jest --dobrze .Doktorzy myla pacjentow mowia ze tarczyca dobrze pracuje np; ktos ma TSH 2,8 i doktor mowi ,ze jest dobrze chodz limit jest od (0,40---do 4,00)-------ten wynik nie jest dobrze ,bo pacjent ma duzo dolegliwosci np; problemy ze sercem ,hemorojdy ,plecy go swiad,cukrzyce ,otylosc ,nerwice ,spiacy , niedoslyszy ,nie dowidzi ,nadcisnienie , problemy z pamiecia . Taki czlowiek wierzy doktorowi i musi przyjmowac 6 tabletek ,aby mogl zyc .To jest wina dokt. niedouczonych pacjent nie powinien jesc tyle tabletek , to wiaze sie z duzymi kosztami na leczenie i to jest leczenie patologiczne --bledne .Pacjent powinien brac 1 tylko minimalna dawke hormonu tarczycowego T4 i jest zdrowy jak ryba .Doktorzy tego nie znaja , nie moga i sie boja eksperymentowac na ludziach ,wiec --kto ? moze nam ,wam ,ogolnie ludziom pomoc ----jedynie Ministerstwo Zdrowia moze tym sie zajac ,to jest nowy przelom medycyny ,ktory jest skuteczny ,tani i komford pacjenta sie podniesie w gore i koniec bedzie tych cierpien i bolow ----najwazniejsze ,ze to jest sprawdzone .
 • ~żart
  (2018-07-16 19:47)
  Diagnoza i leczenie, niczego nie zmieni. Najważniejsze "zapobieganie". Są metody na ograniczenie zużycia szkodliwych dodatków. Uderzyć po kieszeni. Cukier,sól kosztuje 2zł za 1 kg. Podnieś cenę na 15 zł za 1 kg (sól,cukier). Różnicę w cenie przeznaczyć na "porządne" choroby, nie "wymyślone". Lekarzu, lecz się sam, nie czekaj na NFOZ. Najbardziej słodycze lubią małe dzieci i kobiety. Chłopy lubią piwo (z akcyzą).

Może zainteresować Cię też: