• ~[\/].[|-|]
  (2018-05-10 10:35)
  Od dawna pisze o tym ze państwo polskie nie jest zainteresowane realnymi problemami Polaków i ich rozwiązaniem - dlaczego fałszowanie paliw czy żywności nie jest ścigane tak samo jak fałszowanie dokumentów czy pieniędzy? Odpowiedz jest prosta - bo państwo polskie czerpie korzyści z sprzedaży fałszowanych/podrabianych dóbr (paliw, żywności itp). Klasycznym przykładem takiej symbiozy miedzy fałszerzami i państwem jest podrabianie kaloryczności gazu którym ogrzewa się mieszkania czy garnki - powszechna praktyka w Polsce jest fałszowanie gazu polegające na dodawaniu azotu dzięki czemu można otrzymać więcej gazu i o niższej kaloryczności - dzięki temu zarabia się podwójnie - po pierwsze otrzymuje się więcej gazu a po drugie jego kaloryczność jest mniejsza wiec zużycie się zwiększa... takie fałszowanie jest powszechna praktyka w Polsce zwłaszcza w okresie zimowym. Nabywca oczywiście płaci jak za pełnowartościowy gaz mimo ze otrzymuje produkt nie spełniający warunków umowy którą zawarł (gdzie jasno mówi się o typie gazu jaki kupuje odbiorca i nie ma mowy ze kupuje gaz ziemny zaazotowany). Państwo zarabia na podatkach wiec jest zainteresowane by nabywca kupował jak najwięcej gazu. Podobnie jest z żywnością - pozaklasowa a sprzedawana jako pełnowartościową. Chroni się interesy producentów nie podając opinii publicznej danych firm które oszukują. Kolejnym przykładem symbiozy państwa z fałszerzami jest słabość organizacji konsumenckich - w Polsce państwo praktycznie w żaden sensowny sposób nie wspiera organizacji konsumenckich i konsumentów , nie ma troski by ulegały one wzmocnieniu tak by realnie reprezentować interesy konsumentów (choćby w postaci certyfikowanych laboratoriów które prowadziłyby testy jakości produktów konsumenckich i podawały opinii publicznej jasna informacje kto produkuje buble, kto oszukuje). I tak można byłoby długo jeszcze pisać tylko po co? Polacy przez własne państwo traktowani są jak obywatele drugiej kategorii...
 • ~Todzia
  (2018-05-10 09:30)
  A gdzie Sanepid i inne organy powołane w celu ochrony zdrowia przed wpływem czynników szkodliwych i uciążliwych ? Min. te podmioty kontrolują i gnębią tylko małych Polskich podatników !!!
 • ~olos
  (2018-05-10 10:10)
  Kto to i na jakiej podstawie podał te 43 miliardy. Suma wzięta z kapelusza. Cyz zwnosc y bazarów, giełd, małych ryneczków jest nielegalna.
 • ~Mosiek
  (2018-05-11 08:05)
  Jak umrze tak z 5 mln Polaków na raka z powodu zatrutej, paskudnej żywności to może wreszcie się ktoś zreflektuje, nawet 500 + nie pomoże. To będzie główna przyczyna zgonów ludzi za 5-10 lat, nowotwory od zatrutej przetworzonej żywności.
 • ~obserwator
  (2018-05-11 08:45)
  Ale Polak kocha taniochę. Promocja! I lecą, kupują bezmyślnie badziew, chociaż cena nie zawsze jest wykładnikiem jakości to warto znać oznaczenia i podstawowe kody i przyglądać się temu co się kupuje.
 • ~borealis
  (2018-05-13 03:12)
  Najważniejsza zasada: kupować tylko żywność naturalną, nieprzetworzoną lub minimalnie przetworzoną. W kapitalizmie cały przemysł przetwórczy to są fabryki śmierci.
 • ~ante
  (2018-05-12 20:16)
  Słodycze z Ukrainy....nadal promieniują po Czernobylu
 • ~DM1
  (2018-05-12 05:46)
  Tylko w niemieckim lidlu masz oryginały.
 • ~Mini Strand
  (2018-05-14 09:11)
  Dla mnie to niepojęte! Jak w "państwie prawa", w którym mamy ustawy, przepisy, sanepidy, zusy, srusy, krusy, vaty, urzędy skarbowe, kontrole jakości,ochrony konsumenckie...jak to możliwe ze MOŻNA OSZUKIWAĆ NA PRODUKTACH? Ktoś musi kupić, ktoś musi sprzedać i MUSI być na to kwit zeby zapłacić VAT? Jeśli jest to mimo wszystko możliwe, to moim zdaniem TYLKO DLATEGO, ŻE KTÓRYŚ URZĘDNIK BIERZE W ŁAPĘ!
 • ~Poddany selekcji
  (2018-05-12 07:47)
  No właśnie !!!. Wcześniej selekcją ludzi słabych zdrowotnie i fizycznie eliminowała; brak higieny, bieda, nie wiedza , sama natura itd. Dziś zaczyna się od niskiej jakości hodowli zwierząt , roślin itd, potem samo przetwarzanie i sztuczne przedłużanie terminu spożycia kończąc na podrabianiu. Nie trzeba wojny obce markety robią selekcje ludzi. Przykład choćby piwa w puszkach , gdzie w jednym z marketów z za zachodniej granicy ......
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.