• ~edek
    (2014-01-13 10:19)
    lza sie w oku kreci, lubialem przypalic Sporta, czy Mazura - no i te przerwy na papieroska -dzsiaj pale tylko cygara -hawajskie czy kubanskie. I pomyslec ze homoseksualizm w czasach tych reklam to byla przymusowo w psychiatrii leczona choroba. Ile sie dzsiaj zmienilo -dzsiaj o omoseksualistach pisze sie wiecej jak o ludziach naturalnych, ojcach, matkach o ich problemach sie nie pisze. Dzsiaj byc homoseksualista to byc poprawny politycznie. Ale ludzie i tak wiedza swoje i tego nic nie zmieni.
  • ~Cypisek
    (2014-04-06 21:01)
    Nic nowego pod Słońcem. Dzisiaj wmawiają nam, że trzymanie komórki
    przy uchu nie ma nic wspólnego ze wzrostem zachorowań na raka mózgu.
    Że jedzenie kurczaków i innej padliny faszerowanej hormonami nie ma nic
    wspólnego ze wzrostem liczby facetów, którzy nie potrafią określić do
    jakiej płci mają się zaliczyć. Itd., itp.
  • ~pielengniarka gorzow
    (2014-01-13 09:39)
    a to niespodzianka,bo ostatnie badania wykazaly jednak ze palenie czystego tytoniu pomag zapobiegac wielu chorobom, jak demencja, parkinson, Tytoniowa histeria malpowanaI z zachodu przczyniajest tak skuteczna za 70% chemoterapii w ogole nie dziala, ale bije kase lobby farmacji. Moim zdaniem na przestrzeni lat juz bylo wiele takich histerii jak picie kawy, piwa, tzw.zdrowe inyjksie odzywianie i inne bzdury - jak sie po palach okazala wszystko niestetx jest odwrotnie, bo zalezy od tego kto pisze "naukowe" opracowania i za ile. Jezeli palildziadek , ojciec,matka to dzsiaj dzieci sa genetycznie uodporornieni - czyli brak nikotyny moze prowadzic do choroby. Sytuacja jest taka ze na 2 opracowania oszkodliwosci jakiegos produktu, zawsze sie pojawia 2 poswiadczajace cos innego. zalezy kto ma wiecje kasy i niedouczonych lekarzy.
  • ~Gość
    (2014-01-13 07:53)
    Ten młody złapałby TRZY BUCHY I LEŻY ! . Chesterfieldy bez filtra na starej reklamie z lat sześdziesiątych ubiegłego wieku gdzie palono dosłownie wszędzie czyli urzędnik przy biurku w ratuszu , pastor w kościele na zachrystii , na ulicy , w pociągu itp. Dzisiaj powinny powstać specjalne miejskie palarnie dla palaczy gdzie mogliby palić i mieć pomoc terapeutyczną aby ograniczać palenie lub wychodzić z nałogu.
  • ~Pisior
    (2014-01-13 09:31)
    Kiedyś takie artykuły mówiły będą o środkach antykoncepcyjnych i ich wpływie na zdrowie kobiet i mężczyzn.
  • ~rew
    (2014-01-16 07:19)
    bydlaki, korporacje są jak gestapo, należy czasem likwidować prezesów, tylko tego się boją
  • ~Paliłem i wiem
    (2014-01-30 18:24)
    Tytoń sam w sobie to roślina,nawet palona nie zabije a jedynie uzależni,a teraz włączcie swoje 4d w mózgu-po co dodaje się związki chemiczne do papierosów?
    po co nadrukowuje się gilzę?,dlaczego zmieniono technologie na ,,mokrą,,?
    To 3 główne czynniki odpowiedzialne za te ostrzeżenia na paczkach!!
    Związki chemiczne powiększają chłonność palenia,same w sobie to trutka,
    Bibułka z nadrukiem to 4500 składnika rakotwórczego z farby drukarskiej
    Nowa technologia to nie tylko zwiększenie wagi,ale i sposób do dodania chemii
  • ~Zofia Siodmok
    (2014-04-06 13:28)
    Lubie prawde o szkodliwosci palenia i niedobrze jak reklamy zachwalaja palenie ,i inne szkodliwe rzeczy ,szczegolnie dzialaja one na mlode umysly. Sama kiedys wierzylam ,ze palenie odchudza ,a po drugie bylo to modne i tez kiedys palilam ,i bardzo zaluje tego ,bo nabawilam sie astmy oskrzelowej...Pochwalam tych ,ktorzy nie boja sie mowic otwarcie prawdy ..o czyms szkodliwym.
    ...
  • ~Obserwator
    (2014-01-13 11:01)
    Coca, Pepsi, inne słodzone napoje. Czipsy, wafelki, batoniki, czekoladki. Za 25 lat będziemy się dziwić jak głupie i szkodliwe były dzisiejsze reklamy.
  • ~Julian
    (2018-01-20 03:09)
    Bez przesady. Ciekawe czy liczba zachorowań na raka płuc zmalała w stosunku do la 50. na przykład. A jak z Alzheimerem, parkinsonizmem i wybuchami agresji?
  • ~ajax
    (2014-01-13 14:18)
    A obecne reklamy tzw. zdrowej żywnośći w rzeczywistości nafaszerowanej chemią to nie jest bezczelność?
  • ~Facet
    (2014-01-13 22:36)
    Za jakiś czas będziemy oglądać podobne reklamy środków antykoncepcyjnych rujnujących zdrowie jak nikotyna.
  • ~kartony
    (2019-06-04 19:35)
    rzeczywiście, najbardziej ludzkie były lata pięćdziesiąte na Zachodzie, rodzina, święta. Mocny człowiek, mężczyzna, a nie byle co na koniu, Marlboro. Wyrosłem w dymie papierosowym, dobre papierosy, tytoń są po prostu aromatyczne, bardziej niż kawa. Z ciekawostek filtr jest symboliczny, można dokupić dodatkowe filtry, ustniki(kondensacyjne?), i filtrowany dym jest elegancko aromatyczny, ma - 80% zanieczyszczeń, smoły, substancji drażniących. Palenie ognisk jesienią to tez aromat(suchych i odpowiednich).
  • ~dymek
    (2016-11-16 10:16)
    Podobno Indianie z Ameryki Płd, którzy palą wielkie cygara ze skręconych liści CZYSTEGO tytoniu prawie wcale nie chorują na choroby kojarzone z paleniem.
  • ~Bibilijny
    (2014-04-06 14:42)
    LEKARZ 2014-01-13 21:43

    ja tez chciałbym poprosić o korektę: mówi się sigarets czy czigarets , bo mówi się citryna , a nie kytryna ?
  • ~Zuzia K.
    (2014-01-16 06:26)
    Dowcip z brodą - Facet kupuje papierosy. Na paczkach napisy: Papierosy szkodzą zdrowiu, Papierosy powodują raka, Papierosy powodują impotencje, papierosy niszczą płuca. Sprzedawczyni podaje mu pierwszą z brzegu paczkę z napisem "Papierosy powodują impotencję". Facet obraca ją z obrzydzeniem w palcach, zwraca sprzedawczyni i mówi - tego nie wezmę, pani da lepiej to z rakiem ... .
    P.S. do Zgredek. Podziwiam Pana. Panu wytrwale wszystko kojarzy się ze złowrogimi wpływami Watykanu ... . Rewelacyjna i godna podziwu konsekwencja w myśleniu ... .
  • ~sem
    (2014-04-06 13:26)
    Pamiętacie Pryszczyka z kipem w zębach.To był serial dla dzieci z Balbiną i chyba kurczakiem ale nie pamiętam jak się nazywał.
  • ~Amerykan
    (2014-04-06 19:57)
    Lepiej posmiejmy sie z reklam produktow,ktore producenci wciskaja nam na sile dzisjaj.
  • ~amarantus
    (2014-01-14 00:22)
    Wciąż są zdrowe, albo przynajmniej obojętne zdrowotnie, tylko że już nie zwykłe fajki, a fajki elektroniczne. Wydaje się przynajmniej, że w przypadku tych drugich nie stanie się to kiedyś przedmiotem żartów, bo tym razem to nie wytwór marketingowców, a faktycznie prawda.
  • ~blazejuty
    (2018-05-28 10:50)
    zgadzam się z kajtkiem, ja kupiłem już vabanque w wwie na grochowskiej jest punkt, ale też więcej innych. Kupiłem na zaś od razu, bo wg mnie super skład, mają prawdziwy tytoń :)

Może zainteresować Cię też: