• ~Jarek
  (2013-02-23 10:18)
  zespół zmęczenia informatycznego, czyli przeładowanie informacjami i presja ciągłego pozostawania "online" - jakiś czas temu powiedziałbym, że to ściema, ale wpadłem w to jak śliwka w kompot. Pierwszą rzeczą, którą robię jak wstaję to włączam kompa a ostatnią przed snem to wyłączam. W trakcie dnia czytam wszystkie swoje "ulubione" - polityka, sport, technika, film po kilka razy dziennie.

  I powiem Wam, że mam tego dosyć i nic z tego nie ma poza stratą czasu i ogólnym poczuciem zmęczenia i beznadziejności. Kiedyś jeszcze pograłem albo programowałem dla rozrywki intelektualnej, a tera tylko ssę informacje, z których 90% to crap. Dochodzi jeszcze poczucie robienia w konia i manipulacji przez TV. Gdy znasz relację z wielu stron i masz pojęcie o wielu aspektach sytuacji, a tu wychodzi jakaś gadająca głowa i serwuje sformatowany, uproszczony i nieprawdziwy materiał. Łapy opadają i wzrasta przekoananie, że jak chcesz coś naprawdę wiedzieć to musisz zdobyć te informacje samodzielnie. I mamy błędne koło.

  Sorry, że przynudziłem - podsumowując: odradzam spędzanie czasu przed komputerem!
 • ~Autho
  (2017-11-16 08:05)
  jest dobrze opracowane, że słodzik aspartam powoduje depresję i lęki. Zwykła czekolada z kakao, magnezem i cukrem powoduje rodzaj szczęścia. Najlepiej gorzka, ale nie każdy trawi i zwierzęta padają. Tak pozbyliśmy się myszy- zostawiła ślady cienkich zębów na czekoladzie. Stabilizatorem nastroju jest glicyna- coś jak alkohol, ale bez jego negatywnego upośledzenia.
 • ~rencista
  (2013-02-23 18:27)
  U mnie depresję POwoduje przestępcza działalność państwa. RENTA PONIŻEJ MINIMUM SOCJALNEGO. I wszystko w temacie.
 • ~xxxyyyzzz
  (2013-02-24 10:38)
  Super diagnoza.
  też to mam identycznie.
  Ale zaczynam walkę, wysiłek fizyczny i jak najmniej kompa
 • ~janinaH
  (2013-02-23 14:56)
  Depresję wywołuje nie odpowiednie żywienie ale niepewność jutra bezrobocie , brak nadziei na poprawę życia .
  w poprzednim systemie młodzi nawet o takich stanach chorobowych nie słyszeli .
  Zapadali na depresję osoby starsze kiedy umierało jedno a drugie z tęsknoty nie wytrzymywało .
 • ~emerytka
  (2013-02-24 13:49)
  Zgadzam sie w 100%,że sieć ,TV to strata czasu.Ja ostatnio troche niedomagam więc komputer zabija mi nudę,ale! ! !.Wracam do sedna artykułu.B L A --B L A --B L A Dlaczego nie odważono sie powiedzieć wprost ,że --- Udowodniono,że jedną z przyczyn depresji jest zawarty prawie we wszystkich produktach A S P A R T A M neurotoksyna---proszę wrzucić w google Aspartam-szkodliwość-- kilka dni macie zajętych słuchaniem,oglądaniem---tyle jest róznego materiału A ja polecam.--Myśleć samodzielnie---czytać składy na opakowaniach--wrócić do prostego nie uleprzonego chemią jedzenia,--odrzucić GMO,--odrzucić chemiczne dodatki do prawie wszystkiego,odrzucić polepszacze smaku---zdać się na naturę,na swój organizm.Zdrowie mamy jedno--szanujmy je.
 • ~janinaH
  (2013-02-23 15:03)
  TVN to taki manipulator kłamstwa , najlepiej jeszcze posłuchać kanał info 3 .
  A TVN to zmonopolizuje że z tego zupełnie co innego wychodzi .Nie dowiesz się prawdy wszystko co ważne dla Polski -Polaków przekręcone
 • ~Jarek
  (2013-02-28 20:41)
  COCA COLA to też gó.wno jak holera
 • ~pozdro
  (2013-04-03 12:07)
  depresja to nie jakis skutek diety raczej poczytajcie se literaturę psychiatryczną albo duchowa (które de facto więcej potrafi wnieść jasności w tą zawiłą chorobę) np. książki wandy prątnickiej.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.