• ~Alek
  (2011-12-15 11:16)
  Pamięć to nie umysł. Pamięć jest cechą dobrego "wykonawcy" - zapamiętać instrukcje i je dokładnie wykonać. Umysł to umiejętność wykorzystania informacji, umiejętność twórcza, krytyczne myślenie, logika, analiza, wyciąganie wniosków. Tak, tak, wiem, pamięć to idealny umysł człowieka przyszłości, robota służącego elitom w zglobalizowanym Nowym Porządku Świata.
 • ~Kos
  (2011-12-15 12:11)
  Alek ma rację. Pamięć to jak dysk twardy, albo kostka RAM'u na których dane zapisujemy, umysł to jak procesor przetwarzający czy nawet program, a rozum to jak korzystający z tego wszystkiego użytkownik. Umysł =/= rozum. Myśleć =/= rozumować.

  Działanie, np.:
  hasło: "Słowacki wybitnym poetą był."

  Odp:
  pamięć: "Tak, Słowacki wybitnym poetą był"
  umysł: "Słowacki wybitnym poetą był, bo tak mówią specjaliści. Jeśli tak mówią to to jest prawda, bo to są specjaliści."
  rozum: "Czym się wyróżniał Słowacki, żeby nazwać go wybitnym poetą? Może raczej był wybitnym patriotą, a poetą przeciętnym? Kim są ci specjaliści Sprawdzę sam(a)."
 • ~DinX
  (2011-12-15 20:43)
  Józef Oleksy mówił: "dużo czytam, zobaczysz kv&va, teraz będę jak brzytwa"
 • ~mac
  (2011-12-30 18:31)
  Może lepiej czytać i poznawać świat a nie żreć te wasze kupy komercyjne, które są trujące.
 • ~Ateista
  (2012-02-23 18:41)
  Ja Mensanin ćwiczę tak: wymyślam pytanie i szukam na nie odpowiedzi np:
  Jakiego wyznania jest Bóg--bez-wyznania czyli tak jak ja jest ateistą.
  Ale Ja jestem od niego lepszy bo istnieje --a On nie.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.