Czołowa organizacja europejskich producentów leków alarmuje, że znów możemy mieć kłopoty i znów pacjenci będą chodzili od apteki do apteki w poszukiwaniu niezbędnego im do życia specyfiku.
To może być przełom w walce z jednym z najgroźniejszych nowotworów. Opracowany przez izraelskich naukowców specyfik zabija komórki raka trzustki. Wyniki badań są obiecujące.
Świat co chwilę zasypują nowinki naukowe i technologiczne. Tym razem odkrycia dokonała dietetyk Susie Burrell. Kobieta twierdzi, że jedzenie skórki od banana ma niesamowite korzyści zdrowotne.
Mężczyźni inaczej znoszą chorobę niż kobiety. Żartobliwie mówi się nawet, że nie chorują, tylko walczą o życie. Co sprawia, że trudniej im znieść objawy grypy, niż płci pięknej?
Specjalizacje lekarskie potrafią nas czasem mocno zaskoczyć. Kiedy pada hasło internista czy okulista – doskonale wiemy o kogo chodzi. Jednak nie zawsze sprawa jest tak oczywista. Ciekawostką może okazać się nazewnictwo np. w stale rozwijającej się dziedzinie… stomatologii. Słysząc nazwę pedodonta, wielu z nas zapewne zmarszczy czoło i nie będzie wiedziało, że chodzi o… stomatologa dziecięcego.
W związku z aktualną aurą wszyscy masowo przypominamy sobie, że najlepszym panaceum na przeziębienie jest nasz rodzimy miód. Dla tych, dla których wzmocnienie odporności nie jest wystarczającym argumentem przekonującym do spożywania miodu, mamy jeszcze kilka innych powodów.
Podatek cukrowy to działanie na rzecz zdrowia. Trzeba odwrócić myślenie o nim, nie jako o daninie, ale inwestycji w zdrowie – powiedział Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
Wady wymowy u dzieci zdarzają się bardzo często. Wiele z nich poprawnej wymowy może nauczyć się z pomocą logopedy, jednak spora część potrzebuje prostego zabiegu podcięcia wędzidełka podjęzykowego, by mówić wyraźnie.
Za oknem plucha, szaruga, a liście już dawno spadły z drzew. Letnie spacery po parku zamieniliśmy na siedzenie w fotelu pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty. Wydaje się więc, że na dobrych kilka miesięcy możemy zapomnieć o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą… ukąszenie przez kleszcza. Jednak czy na pewno? Niekoniecznie – jeśli kiedykolwiek ukąsił nas kleszcz, nieprzyjemne dolegliwości mogą pojawić się nawet po kilku latach. Kleszcze są bowiem nosicielami boreliozy, czyli choroby która potrafi działać w ukryciu, nie dając widocznych objawów od razu. Osłabienie czy bóle głowy lub stawów to nie zawsze przeziębienie – może to być właśnie znak niewykrytej przez lata boreliozy.
Narodowa Strategia Onkologiczna to kompleksowy dokument, którego w Polsce brakowało - powiedział prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący zespołu pracującego nad strategią. Pokazuje m.in., w jaki sposób zapobiegać nowotworom, jak nowocześnie leczyć i jak upowszechnić dostępność do badań.
Liczba osób z nadwagą i otyłością w Polsce systematycznie rośnie. Dla społeczeństwa to temat na tyle krepujący i wstydliwy, że często nie potrafimy go poruszać. Stąd pomysł na zainaugurowaną w czwartek kampanię „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”, która ma zwiększyć świadomość tej choroby.