Mafia lekowa krok po kroku. Opowieść o bierności kolejnych rządów w Polsce

W polskich aptekach brakuje już 500 medykamentów. Główna przyczyna: nielegalny wywóz leków. To opowieść o słowach wypadających z projektu ustawy, prokuratorskich wygibasach i zorganizowanych grupach przestępczych. A także – niestety – bierności kolejnych rządów

wróć do artykułu
  • ~tttt.
    (2019-07-12 22:34)
    Prosze zapytac posla Neumana co zrobil w tej dziedzinie gdy byl wiceministrem zdrowia.Ja doskonale pamietam.To za PO sie zaczelo.
  • ~prezes
    (2019-07-12 08:11)
    mafia to jedno,brak chemikaliow z Chin to drugie.W RFN nikt lekoe nie wywozi,a tez pewnych rzeczy chwilowo brakuje,bo tez byli czesciowo zalezni od dostaw z Azji.Mafie w Polsce nalezy ostro scigac,przede wszystkim aresztowania i wyroki po 15 lat oraz zabieranie calego mienia,wraz z tym co posiada rodzina-moze sie oducza.jednak glowny nurt sprawy braku lekow zwyklych np.tego slynnego juz Euthyraxu,prowadzi do przemyslu i jego fatalnej zaleznosci od Chinczykow.Jak sie nie uruchomi europejskiej i polskiej produkcji to kiedys tysiace ludzi umrze bez lekow,do przodu bedzie ZUS i NFZ,
  • ~PiS-logika
    (2019-07-12 18:01)
    Po pierwsze nie ma żadnych niedoborów leków w Polsce. Po drugie, jeśli jakiekolwiek były, to te leki już są w hurtowniach i lada moment trafią do aptek. Po trzecie, jeśli nie trafiły, to Tuska wina!
  • ~╲╱.├─┤
    (2019-07-12 22:13)
    sprawę mafii można w ciągu jednego roku załatwić, przy okazji przyniosłoby to znaczne oszczędności budżetowi i zracjonalizowało gospodarkę lekową tylko trzeba chcieć.
  • ~w
    (2019-07-12 10:39)
    To że brakuje leków to nie jest tylko sprawa mafii lekowej. To jest zbyt proste wytłumaczenie problemów jakie mamy z lekami w Polsce. Brakuje ponad 500 medykamentów co wskazuje że problem dotyczy złego działania rządu PiS. Ministerstwo Zdrowia nie przyzna się że w ostatnim okresie popełniali szereg gaf co skutkuje teraz brakiem leków. Z brakiem personelu medycznego też rząd ma problemy i też będzie się tłumaczył że to wina mafii lekowej.
  • ~assa
    (2019-07-12 12:19)
    Nie mam czasu wnikać w szczegóły. Ale to nie jest potrzebne, aby dojść do głównej konkluzji. Pod gładkimi slówkami zarówno ludzi władzy jak też "opozycji" (rzekomej) kryje się ten sam plan, realizowany przez kolejne rządy, PLAN ANTYPOLSKI. Polska jest też ośmieszana przez dziwne niekonstytucyjne metody i procedury. Właściwie bez protestów, bezszmerowo, tak jakoś automatycznie, bez ustaw, uchwał itp wybrany prezydent (nie wnikam, dobry czy nie bardzo), premierzy i inni dostojnicy poddali się nieograniczonej władzy jednego człowieka, który jest wprawdzie szefem partii, ale nie ma nominacji państwowej. Nie ma co ukrywać, że jest to komunistyczny, przedtem znany nam sowiecki model. Po jesiennych wyborach może będzie to wszystko ujawnione, za póżno. Naród polski słono za to zapłaci (i oczywiście musi pddać przedwyborcze pozaprawne łapówki). Przemówienia i słowa wodza są traktowane jak objawienia sił wyższych, wyznaczają kierunek i metody, a także póki co kamuflują prawdziwy cel.
  • ~PIS tonie !
    (2019-07-12 08:05)
    I co tu gadać. 4 lata ...
  • ~wszedzie wsi
    (2019-07-12 08:54)
    Ale jeszcze intensywniej i dluzej dziala MAFIA FINANSOWA, np wpisz w judetube - skok wolomin karlinski
  • ~Leokadia
    (2019-07-13 13:37)
    Szukam odpowiedzi - Polska jest narodem katolickim - a mamy rożne - mafie - to lekowa - samochodowa - budowlana - itp itp itp - gdzie jest praca księży z katolikami aby w Polsce powstawały - rożne mafie - Jak osoby należące do rożnych grup przestępczych idą do spowiedzi i się spowiadają !!!! A wiec przyjmując komunie już ponownie grzeszy bo szczerze się nie wyspowiadał !!!!!!!
  • ~Jamka Lech
    (2019-07-18 08:05)
    Komuś bardzo odpowqiada taka sytuacja. Przecież tu chodzi o miliony zł. Każdego można przekupić takimi sumami ;pieniędzy. Tu jakoś grożny Ziobro czy niejaka Gersdorf nikogo nie wsadzają do więzienia. A MOŻE RZECZNIK bODNAR SIĘ TEMU SPRZECIWIA?

Może zainteresować Cię też: