Brak leków w aptekach. Rzecznik rządu: Organy ścigania już podejmują działania

Od przyszłego tygodnia ruszy specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, za pomocą której będzie można uzyskać informacje dotyczące dostępności poszczególnych leków w aptekach - poinformował we wtorek w programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

wróć do artykułu
  • ~lakon
    (2019-07-09 15:46)
    Co to jest mafia lekowa? Jak się wprowadza socjalizm, to niedobór jest rzeczą powszechną i normalną.
  • ~Czy pis jest w mafii lekowej?
    (2019-07-09 20:38)
    Mafia z definicji jest powiązana z władzą.
  • ~Kupujcie leki na zapas bo będzie gorzej!
    (2019-07-09 22:23)
    Rzecznik rządu kłamie, bo organy scigania w tej sprawie niczego nie załatwią. Problem w ogóle nie jest w gestii organów scigania. Model obrotu lekami, który stworzyły rządy ten i poprzednie jest odpowiedzialny za braki leków. Tego nie da się naprawić w krótkim czasie, a z dnia na dzień może być tylko gorzej. Naprawa systemu to zadanie dla sprawnych i uczciwych na wiele miesięcy, a może lat. Polacy nie umieją rządzić swoim krajem. Tutaj tez to widać.
  • ~Przejrzystość
    (2019-07-09 15:59)
    Apteki powinny być prowadzone pod nazwiskiem jak notariaty, a nie zakłada ktoś sp. z o.o. z kapitałem 5000pln i mu można skoczyć...
  • ~rychu
    (2019-07-09 21:22)
    najpierw uruchomili dochodowy business, a po 4 latach niedorzecznik rządu mowi nam "organy ścigania już podejmują działania" ??!!!! już podejmują działania !!!!!!!!! kiedy swoi sie wycofali i teraz to tylko mozna stwierdzic ze to wina Tuska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~NOR
    (2019-07-10 03:44)
    Apteki sa prywatne , produkcja lekarstw tez , to co ma rzad do tego ? Jacys kombinatorzy kombinuja z lekarstwami i to jest problem . Chyba chca wymoc wyzsze ceny na klientach ?
  • ~MKoro
    (2019-07-09 21:35)
    Moim zdaniem PiS powoli przygotowuje Polaków do życia w nowej rzeczywistości. "Ci paskudni aptekarze i wredni hurtownicy wywożą leki za granicę! Musimy z tym walczyć wszelkimi dostępnymi środkami! Załatwimy ich na cacy wstrzymując refundację wszystkich leków! Przestanie im się opłacać, ha ha!" Moja sugestia: kupujcie miejsca na cmentarzach, to teraz dobra inwestycja...
  • ~Skowyt
    (2019-07-09 17:29)
    A za co to jeszcze totalna oPOzycja nie winiła rządu? Chyba tylko za plamy na słońcu. Ten skowyt nie ma już żadnego znaczenia.
  • ~NOR
    (2019-07-10 03:52)
    W USA Izraelska firma TEVA ( Teva Pharmaceutical Industries Limited ) podobniez byla w zmowie cenowej na lekarstwa generyczne ( generic ) . Moze zaplacic miliardy dollarow kar w USA po wszystkich prceasach sadowych . W Polsce chyba tez dziala ?
  • ~MA
    (2019-07-09 20:29)
    No to odezwali się ci, co osiągnęli niebotyczne sukcesy w walce z mafiami. A lekowa też miała się świetnie pod rządami PO.
  • ~lakon
    (2019-07-10 09:47)
    Niedobory socjalizmu w PRL leczono szukaniem spekulantów.
  • ~mastyx
    (2019-07-11 09:05)
    Państwo PiS jest nieudolne.
  • ~prezes
    (2019-07-10 10:05)
    panstwo dziala za wolno,z mafia lekowa trzeba jak z oszustami na VAT i paliwach,15 do 25 lat i pelna konfiskata mienia,takze rodziny.
  • ~wow
    (2019-07-10 10:01)
    Leków brakuje już od ponad roku a zatrzymano tylko 7 osób w całej Polsce to tyle ile pracuje w jednej aptece śmiech co robi policja??
  • ~Robal
    (2019-07-10 10:08)
    Jak za PRL, wtedy też "spekulanci" wszystko wykupili...
  • ~gady
    (2019-07-10 13:14)
    Rozumie że budują linie do chemicznej syntezy potrzebnych składników lekarstw w Polsce do produkcji na całą EU !
  • ~wiesławw
    (2019-07-10 20:18)
    Leków brakuje na całym świecie to efekt zamknięcia fabryk w Chinach które opanowały 80% rynku komponentów do leków. Stąd braki.
  • ~SOLIDARNOSC-80
    (2019-07-10 07:47)
    BREJZA ZAMACH TOJ SIE PALILA I JUZ BYL SZOL ZE ZAMACH JAK POKAZUJE TV TO CI LUDZIE CO PRZYJECHALI DO WEGROWA TO BYLO WIDAC ZE TO USTAWKA.CO PRZEKAZALI NARODOWI MNIEJ NIZ ZERO.SMIECH SOBIE URZODZILI Z CZLOWIEKA A POZNIEJ JADO I PALO GLUPA I Z TEGO WYCHODZI WIELKA KUPA.KTO NIE SZANUJE WYBORCOW NIECH NIE LICZY NA WYGRANO.WIDAC NA ULICACH JAK NARUD ICH TRAKTUJE ZA TE WSZYSTKIE ZLODZIEJSKIE AFERY.DOPOKI SIE NIE ROZLICZO Z WATU Z OFE Z AMBER-GOLD I Z INNYCH AFER TO NARUD Z NIMNI NIE BEDZIE ROZMAWIAL.BO TO SO SETKI MILIJARDOW POTRZEBNE NARODOWI I KRAJOWI.ONI UWARZAJO ZE NIC SIE NIE STALO.WSZYSCY ZLODZIEJE WINNI JUZ DAWNO POWINNI DOSTAC WYROKI PRZEPADEK MNIENIA W CALOSCI I NIGDY WIECEJ W POLITYCE.TO BY BYLO SPRAWIEDLIWE A ONI ZEZNAJO JESZCZE WIELCE OBRARZENI POCO TU PRZYSZLI.ZACO BRALI KASE PRZEZ8 LAT TO JEST HANBA BRAK HONORU GODNOSCI.NAJPIERW OKRADAC OPLUWAC WYSMIEWAC DONOSIC A TERAZ LASKAWIE PROSIC ZEBY NA NICH ZAGLOSOWAC.NIE MAJO PROGRAMU CHODZO BO MUSZO I MYSLO ZE NARUD DO NICH BEDZIE LECIAL ALBO NIECH PAN PRZYJEDZIE DO NAS TO JEST CHAMSTWO I DZIADOSTWO.O POSZANOWANIA DLA STARSZYCH CHORYCH LUDZI.NIGDY WIECEJ SLD PAMIETAMY ROK2001 NIGDY WIECEJ PO PSL NOWOCZESNEJ WIOSNY ZIELONYCH BO TO SAMO ZLO.TYLKO PRAWICA MA PROGRAM I GO MOZE PRZEDSTAWIC PO KONSULTACJACH RESZTA TO STARE GACIE LATA NA LACIE I DZIRA W LACIE.NIE SZANUJO NARODU TYLKO KOCHAJO SIEBIE.

Może zainteresować Cię też: