5 milionów Polaków nie wie, że cierpi na nadciśnienie

| Aktualizacja:

Na nadciśnienie tętnicze krwi cierpi co najmniej 10,5 mln Polaków, ale zdaje sobie z tego sprawę mniej niż połowa z nich - alarmowali w środę w Warszawie eksperci z okazji przypadającego 17 maja Światowego Dnia Nadciśnienia Tętniczego.

wróć do artykułu
 • ~Iwan z Rosji
  (2018-05-17 05:20)
  Jeżeli prawie połowa populacji ma nadciśnienie to może jest to stan normalny a nie choroba. Poza tym leki są drogie a suplementy szkodzą. Pozostaje się czegoś napić i w ten sposób obniżyć ciśnienie. :)
 • ~pacjent
  (2018-05-17 07:58)
  panie - dr Mirosław Mastej - myślę że powinien pan powiedzieć ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,że każdy lekarz rodzinny powinien zrobić pacjentowi na dzień dobry badanie ciśnienia i nie tylko ,
 • ~żart
  (2018-05-17 12:17)
  Serce chce pracować na "luzie", a że człowiek je denerwuje (stresy) i zle się odżywia zapychając tętnice, musi rosnąc ciśnienie. Mam niekiedy za wysokie (chwilowo) po kawie, po filmie porno itp.... Wszystko dla ludzi (nie przesadzać - obżarciuchy). Ciężko zrobić głodówkę (która niszczy chore komórki) 1 raz w tygodniu o wodzie. Za dużo lubię piwo i papierosy (nałóg), do czasu. Odżywiam się dość tłusto (małe ilości), na warzywach bym nie przeżył, takie trawienie jelit.

Może zainteresować Cię też: