Coraz więcej Polaków narażonych na działanie chemikaliów w miejscu pracy

| Aktualizacja:

7,5 tys. Polaków umiera w następstwie chorób nowotworowych pochodzenia zawodowego. Nasz kraj znajduje się na 6. miejscu w Europie w tej niechlubnej statystyce – poinformowała prof. Danuta Koradecka, dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

wróć do artykułu
 • ~Mosiek
  (2018-05-10 08:11)
  W PRL-u ludzie musieli co roku przechodzić badania, była kontrolowana krew, mocz itp. (szczególnie jak pracowali w warunkach szkodliwych). A teraz ...kapitalizm... pracuj i zdychaj... fajnie jest to przedstawione w filmie Ziemia Obiecana gdzie Borowiecki mówi "niech zdycha z Bogiem".
 • ~tezet
  (2018-05-10 14:08)
  Gdzie jest sanepid i inspekcja pracy ? W firmach kontrolowane są głównie dokumenty dotyczące zatrudnienia a nie warunki pracy. W firmach warunki są fatalne. Brak wentylacji, lub jest niewłaściwie działająca a kontrole muszą być zapowiadane, bo inaczej nie mają wstępu na zakład. Zapowiedziana kontrola powoduje wyłączanie niektórych szkodliwych procesów i wszystko jest O.K. Tylko pracownicy się trują.
 • ~zdegusto
  (2018-05-10 14:42)
  U nas w centrali banku w warszawie regularnie prowadzą opryski pestycydami ("fendona"), Na ulotce jest napisane żeby nie stosować w pomieszczeniach z alergikami. Pracodawca nic sobie z tego nie robi. Twierdzą że to profilaktyka..... Co robić ?

Może zainteresować Cię też: