Sposób na ratowanie pacjentów po udarze. Ministerstwo obiecuje refundację

| Aktualizacja:

Trombektomia mechaniczna, stosowana w niedokrwiennym udarze mózgu, będzie finansowana w ramach świadczeń gwarantowanych najprawdopodobniej od lipca 2018 roku – zapowiedział w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami wiceminister zdrowia Zbigniew Król.

wróć do artykułu
  • ~senior 80+
    (2018-04-21 11:47)
    Najgorsze jest to, że skuteczny lek na migotanie przedsionków, udary mózgowe i nadcisnienie tętnicze jest horrendalnie drogi. 1 opakowanie 15 mg (28 tabletek) kosztuje 130 zł a nawet i drożej.Seniorzy 75+ nie mogą sie doczekać aby Min.Zdrowia rozszerzyło zakres wskazań refundacyjnych dla Xarelto również na w/w choroby, bowiem we wskazaniach uwzględniono tylko zakrzepicę i zatory płucne.Przy pozostałych w/w chorobach pacjenci muszą płacic pełne 100% ceny, co dla starych, biednych i schorowanych Polaków jest bardzo często barierą nie do pokonania.Od 1 maja mają być kolejne leki bezpłatne dla seniorów.Oby Min.Zdrowia znowu nie pominęło - jak czyni to dotychczas - leku Xarelto dla chorych na migotanie, udary i nadciśnienie. Seniorom juz dużo czasu nie zostało, dlatego Ministerstwo Zdrowia powinno bezwzględnie przyjść im z pomocą, aby wreszcie mogli przeżyć tę końcówkę swoich lat w spokoju i przekonaniu, że Państwo obiecując darmowe leki dla seniorów 75+ nie uprawia politycznej propagandy- szczególnie przed wyborami, ale autentycznie - z potrzeby serca - troszczy sie o los i zdrowie swoich , starych i schorowanych obywateli.
  • ~żart
    (2018-04-19 18:57)
    Zapobiegać, a nie leczyć (kombinatorzy-nowej metody). Żyję sobie z tymi objawami (niedokrwienny udar mózgu) - badania tętnic szyjnych to wykazały (nowoczesne metody). Diagnozować przed czasem, leczenie nieskuteczne (po kolacji - dobranoc). "Szlag" (cios życia) i tak trafi, nie tego, co powinien. Brak wyboru. Ważne że coś robią, dla zdrowia - powodzenia.

Może zainteresować Cię też: