Homeopatia, czyli leki bez właściwości. Aptekarze mają z nimi nie lada problem

| Aktualizacja:

Koncerny produkujące preparaty homeopatyczne próbują ponownie przekonać Polaków, że za „pamięcią wody” stoją nadzwyczajne efekty w leczeniu chorób. Pomóc w tym mają przede wszystkim farmaceuci.

wróć do artykułu
  • ~joesmith
    (2019-08-20 11:50)
    Mój kot jest analfabetą i nie czyta opinii ekspertów a jednak homeopatia mu pomogła ... niech może przeciwnicy tej metody leczenia nikomu nie zabraniają homeopatii - sami mogą przecież wcinać chemikalia w tabletkach i wspomagać koncerny :)
  • ~Maria41
    (2018-05-30 11:52)
    Homeopatia działa, zawsze działała. Ale koncerny farmaceutyczne widzą w tym problem i każdy wie o co chodzi! Są ośrodki, w których przyjmują i leczą lekarze homeopaci (np. Trea w Warszawie), są szpitale, w których leczą wyłącznie homeopatią (Anglia). Nawet zwierzęta są z powodzeniem leczone homeopatią. W czym więc widzicie podstęp?
  • ~Zima w Norwegii
    (2017-12-28 20:13)
    Kazdy widzi jak "skuteczna" jest tzw. szkolna medycyna ze swoja kupiona/korupcyjna PSEUDOnauka.
  • ~mądrale
    (2017-07-27 08:07)
    Skoro homeopatia to placebo to z jakiej racji marihuana , koca , opium są zakazane przecież to produkty roślinne bez właściwości jak piszecie ????!!!
  • ~Matka Polka
    (2017-05-21 21:12)
    Mój syn od urodzenia do 22 roku życia nie brał żadnych innych leków, tylko homeopatyczne jak inni wolą antybiotyki przy każdym kichnięciu to ich sprawa, ale niech się nie wypowiadają na tematy , których nie znają.
  • ~Abracadabra
    (2017-05-21 20:59)
    Styczynski i Slowik = skorumPOwane TUBY BIG PHARMY. ( z Norge)
  • ~Dobra Pani
    (2017-05-21 13:46)
    Nie, te preparaty, zwykle z cukru i wody, i nie są lekami, nie przechodzą żadnych badań typowych dla leków, są oszustwem na przygłupach, wierzących w zwiedzenia i uzdrawianie demonami - tak jak rybki w zanęty.
  • ~35e
    (2017-05-21 08:30)
    Homeo dobre na homo.
  • ~medek
    (2017-05-21 07:56)
    czy na "srodkach OTC jest informacja o badaniach potwierdzających skuteczność?A h.patia przynajmniej nie szkodzi.Stoi za tym potężny przemysl produkujący OTC.
  • ~patia
    (2017-05-20 22:45)
    Cosik mało tych świadectw jak to homeopatia pomogła.
  • ~stiff
    (2017-05-20 20:36)
    Homeopatia to klasyczna frajer-pompka
  • ~Jaro
    (2017-05-20 17:21)
    Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Homeopatia raka czy zapalenia płuc nie wyleczy ale przy przeziębieniach jest ok. Dwóch synów 13 lat i 7 lat nigdy nie brali antybiotyku !!!
  • ~wam
    (2017-05-20 15:49)
    Lekarze w ogóle mają problem . Jak nie przepiszą antybiotyku albo nie zastosują silnych leków to uważają wizytę za straconą. Ja wiem jedno, nie jest ważne czy pomaga psychika czy lek, ale często pomaga. Oczywiście mając raka trudno leczyć się homeopatią, ale najważniejsze jest wyważenie . Ja i kilku moich znajomych miało ostrogi piętowe, po użyciu preparatu Hekla lava 5 firmy Boiron przeszło , od 10 lat spokój, u innych też. Przypadek? Nie wiem i mnie to nie obchodzi, najważniejsze , że nie ma bólu. Inni mieli lasery śmasery i tylko sytuacja się pogorszyła. Oczywiście trwało to około 4 miesięcy, bo te kuleczki cudów od razu nie zdziałają. Proponuję lekarzom zainteresować się i ziołami i homeopatią i zacząć stosować, nie twierdzę , że we wszystkich, ale warto . Firmy farmaceutyczne też uczciwe nie są , bo coś tam dodadzą i już mają nowy produkt ( często gorszy), no i cena wyższa. Najgorzej się zaperzać.
  • ~Ewiak Ryszard
    (2017-05-20 15:22)
    To prawda, że homeopatia nie ma podstaw naukowych. Hahnemann twierdził, że zasady swojej metody leczenia zostały mu przekazane podczas seansu spirytystycznego. Jest to leczenie duchową siłą życiową. Różnie jest ona nazywana: chi, qi, ki, reiki, prana, bioenergia, bioplazma, ektoplazma, siła życiowa, magnetyzm zwierzęcy, mana, energia psychotroniczna, itd. Energia ta powoduje lewitację, automatyczne pisanie, wywołuje glosalia, wprawia w ruch wahadło lub różdżkę, może uspokajać i wywoływać stany lękowe, powodować zaburzenia psychiczne, leczyć i zabijać. Potrafi wiele, ale nie jest wszechmocna. Jest wykorzystywana między innymi w bioenergoterapii, homeopatii, akupresurze, akupunkturze. W Księdze Objawienia jest mowa o "trucicielach" (farmakois). Tak nazywano w starożytnej Grecji prowadzących leczenie według kanonów okultyzmu. Prawdę powiedziała dr Maria Meyer: "Literatura ezoteryczna jasno dowodzi, że nie są tam wykorzystywane siły naturalne, a istoty duchowe. Poddając się takim terapiom, otwieramy wrota tym istotom". Dlatego Bóg przed tym ostrzega (Objawienie 21:8; 22:15). Ostrzegają przed tym także uczeni katoliccy.
  • ~Mama
    (2017-05-20 13:00)
    Leczę homeopatią siebie i 4 letnie dziecko. Odkąd się urodziło nigdy nie brało innych leków, witaminek na apetyt, ibumków czy innych reklamowanych cudownych preparatów, nie wspomnę o antybiotykach. Chodziło do żłobka, teraz do przedszkola i choruje tak jak inne dzieci. Może to placebo, może wiara w cuda, nieistotne. Ważne że działa, nie kosztuje dużo i nam to wystarczy.
  • ~Ama
    (2017-05-20 12:10)
    Lepsza homeopatia niż leki p bólowe czy p zapalne o szkodliwości których jakoś nie chcą nas informować. Kiedyś gdy o leczniczych właściwościach roślin nie miano pojęcia to zielarki palono na stosach,dzisiaj chodzi tylko albo aż o pieniądze, wmawia się maluczkimi ,że homeopatia jest b. Ja nie dam sobie nic wmówić,medycyna myliła się nieraz.Ilu ludzi posłano na tamten świat przez upusty krwi? Nie wierzcie w to co piszą,ich nie obchodzi nasze dobro.
  • ~świadek81
    (2017-05-20 12:04)
    Homeopatia jest coraz częściej stosowana przez weterynarzy .....więc gdzie tu efekt placebo? Wadą homeopatii jest niska cena i skuteczność (to stymulatory, które leczą a nie, jak większość "leków" które są tylko blokerami). Loby medyczno-farmaceutyczne wmawia nam, że brak podstaw naukowych działania tych metod leczniczych. Kłamstwo! Z definicji, dowodem naukowym jest powtarzalność doświadczenia a nie jego zrozumienie. Tak zwalczano akupunkturę bo nikt nie widział merydian. A prąd ktoś widział? Obecnie można zrozumieć mechanizm działania leków homeopatycznych ale trzeba sięgnąć do najnowszych badań np. z zakresu teleportacji (cząsteczek bliźniaczych - fizyka kwantowa) czyli przeniesienia informacji z której tworzy się materia (energia) czy biofizyki. Niestety, wiedza naszych lekarzy i publicystów opiera się tylko na biuletynach koncernów farmaceutycznych lub publikacji organizacji przez nie finansowanych.
  • ~xxzz
    (2017-05-20 11:39)
    najwięcej wspólnego mają ze sobą książę radziwiłł i rosyjska akademia nauk, czyżby jakieś historyczne powiązania?
  • ~m-53
    (2017-05-20 10:19)
    Homeopatia, suplementy diety i preparaty odchudzające to tylko i reklama powinny być traktowane jak wyłudzenia
  • ~naiwnych nie brak
    (2017-05-20 09:51)
    Homeopatia = placebo efekt = wyciaganie od bedacych w potrzebie pieniedzy - oszustwo! Z wlasnego doswiadczenia.