Magia dwutlenku węgla. Czy słyszałeś o karboksyterapii?

| Aktualizacja:

Pierwsze terapie z wykorzystaniem gazu CO2 zastosowali z powodzeniem francuscy lekarze w latach trzydziestych u pacjentów z niewydolnością żylną. Kolejnym postępem medycyny były lata dziewięćdziesiąte, kiedy w celu leczenia zmian troficznych skóry wynikłych z miażdżycy i cukrzycy uzyskano pozytywne efekty. Oprócz zastosowania terapeutycznego zaobserwowano poprawę wyglądu skóry w miejscach iniekcji dwutlenku węgla. Wówczas terapie z dwutlenkiem węgla nabrały nowego wydźwięku. Następne zabiegi uwidoczniły jeszcze bardziej poprawę kondycji skóry, jej wyglądu i elastyczności. Tak więc karboksyterapia wkroczyła z ogromnym sukcesem na scenę medycyny estetycznej i trychologii.

wróć do artykułu
 • ~Olga
  (2018-10-01 11:47)
  Ja wykonałam zabieg rewitalizacji skóry po lecie, zawsze mam bardzo przesuszoną i dzięki temu zabiegowi dostaje niezły zastrzyk nawilżenia, a przy tym jeste bardzo promienna. Zabiegi zawsze wykonuje w bardzo dobrej klinice z której jestem bardzo zadowolona Akademia Medycyny Estetycznej dr Szczepańska
 • ~Majka
  (2018-10-01 00:01)
  U mnie zabieg rewitalizacji skóry bardzo się sprawdził w przypadku braku jej jędrności oraz przesuszenia. Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu, skóra jest napięta , promienna i odżywiona. Bardzo dobrze ten zabieg mi wykonali w Magnopere w Krakowie, jak najbardziej polecam.
 • ~Karolina
  (2018-06-01 04:15)
  Ja wcześniej nie byłam do niego przekonana ale jak zobaczyłam jakie daje efekty to zdecydowanie będę odwiedzać gabinety medycyny estetycznej częściej. Byłam na zabiegu w salonie Artimex w Raciborzu i najbardziej jestem zadowolona z utraty cellulitu. Na tym mi bardzo zależało i cieszę się, że ten zabieg w tym pomógł.
 • ~wojtek
  (2017-11-25 15:57)
  Przyznaję się - jestem mężczyzną i też korzystam z karboksyterapii. Wszystko za sprawą mojej ukochanej. Wyczytała gdzieś, że to zabieg nie tylko dla kobiet. Znajomi polecili mi pójście do Viva-derm, gdzie tak samo traktują panów, jak i panie :) i nie żałuję! Mam już swoje lata, a po tym "cudzie" wyglądam zdecydowanie lepiej. Zmarszczki i worki pod oczami mocno ustąpiły
 • ~Nati
  (2017-08-28 15:17)
  ja polecam zabieg Carbolift jako połączenie karboksyterapii i mezoterapii mikroigłowej. poprawił mi napięcie skóry i usunął blizny na twarzy :)
 • ~Helen
  (2017-06-29 23:16)
  Też korzystałam z karboksyterapii, tylko że w Vici Clinic na św. Sebastiana. Teraz jest tam 50% zniżki na pierwszy zabieg, obojętnie o którą część ciała chodzi. Sam zabieg wykonywany jest takim pistoletem i ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej i poprawę ogólnej kondycji skóry.
 • ~Diana
  (2016-08-16 15:03)
  Od pewnego czasu karboksyterapia to jeden z moich ulubionych zabiegów :) Z moimi włosami może nie było aż tak strasznie, ale gdy zauważyłam, że wypada mi ich więcej niż zawsze, postanowiłam poradzić się specjalisty w Karboklinice, który właśnie zalecił mi ten zabieg. Ogólnie po 3 zabiegach zdało się zauważyć różnicę. W tej chwili wybrałam cały pakiet zabiegów (łącznie 12) i naprawdę widzę, że włosy wglądają na zdrowsze i jest ich zdecydowanie więcej :) Już myślałam, że terapia nic nie da, ale teraz wiem, ze efekty przychodzą stopniowo.