• Lekarz ogląda wysypkę
  1
  Od 1 stycznia do 30 listopada br. zanotowano w Polsce 220 przypadków odry – wynika z najnowszego meldunku opublikowanego na stronach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
 • Precelki
  Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem produktu "Precelki Chrupkie" 130 g Lajkonik, numer partii: S 83713. Istnieje potencjalne zagrożenie, że w opakowaniach mogą być fragmenty metalu.
 • Lekarz
  Naczelna Izba Lekarska i Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia poinformowały o rosnącej liczbie zgłoszeń ze strony lekarzy i personelu medycznego o problemach związanych z wystawianiem e-zwolnień.
 • 5
  Jeszcze dwie lub trzy dekady temu leczenie nowotworów w Polsce odbiegało jakością od zachodnich standardów, podobnie jak wiedza na ich temat i działania profilaktyczne. Chorych, niezależnie od charakterystyki choroby, leczono w podobny sposób, nie zawsze optymalny i najbardziej skuteczny. Korzystano z dostępnych wówczas metod leczenia i wiedzy o chorobach nowotworowych.
 • Szczepienie
  1
  Szczepienie jako warunek przyjęcia do żłobka lub przedszkola to cel wrocławskich aktywistów z komitetu, który dziś zamierza złożyć w Sejmie dokumenty niezbędne do rejestracji.
 • OTWARCIE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO W WARSZAWIE
  12
  Wyremontowany pawilon 5 w Szpitalu Wolskim pomieścił nową placówkę na medycznej mapie Warszawy – Centrum Zdrowia Psychicznego. Zanim przyjęło ono swoich pierwszych pacjentów, władze szpitala zaprezentowały odnowione wnętrza. 3 grudnia CZP odwiedzili prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i wiceprezydent Paweł Rabiej. Oprowadzał ich były minister zdrowia i obecny kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala Wolskiego, Marek Balicki.
 • Obraz tomografii mózgu
  1
  2
  W naszym kraju jedynie w niewielkim stopniu wykorzystuje się dostępne i refundowane najnowsze metody skutecznego leczenia schizofrenii – alarmowali w środę przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego podczas śniadania prasowego w Warszawie. Profesor Przemysław Bieńkowski z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego przekonuje, że u osób z objawami schizofrenii, szczególnie u ludzi młodych, należy szybko wprowadzić intensywne leczenie. – Może ono uchronić przed dalszym rozwojem niszczącej tkankę mózgową choroby, która postępuje wraz z każdą psychozą – mówi.
 • Mleko
  8
  Wiele osób każdy swój poranek rozpoczyna od wypicia kawy z mlekiem czy zjedzenia owsianki. Niestety mleko, a dokładniej zawarty w nim cukier – laktoza, często jest przyczyną występowania nietolerancji pokarmowej, która powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: biegunki, wzdęcia czy bóle brzucha.
 • Gdy poparzysz podniebienie
  7
  Wystarczy jeden nieostrożny łyk lub kęs, by przez długi czas cierpieć z powodu poparzonego podniebienia, języka czy dziąsła. W miejscu urazu pojawia się zaczerwienienie, czasem biały nalot.
 • Lekarz pracuje na komputerze
  1
  Od 1 grudnia lekarze mogą wystawiać tylko e-zwolnienia. Te papierowe przechodzą już do historii. Co to oznacza dla lekarzy, co dla pacjentów, a co dla pracodawców?
 • Badanie w kierunku HIV
  1
  1
  Ludzki wirus niedoboru odporności wywołuje wyniszczającą organizm chorobę - AIDS. Ryzyko zakażenia pojawia się podczas stosunku płciowego, jednak HIV nie jest wyrokiem.
 • Rak prostaty
  5
  1
  W ostatnich 30 latach aż siedmiokrotnie wzrosła i nadal rośnie w naszym kraju zachorowalność na raka prostaty. To drugi po raku płuca najczęściej występujący wśród mężczyzn nowotwór – poinformowano na konferencji edukacyjnej w Warszawie.