• Krew
  1
  W Stanach Zjednoczonych otworzono klinikę, w której oferuje się starszym pacjentom przetaczanie krwi pobranej od młodszych osób. Zabieg ma przywrócić wigor seniorom. Czy transfuzje krwi rzeczywiście odmładzają?
 • Proteza w szklance
  Wokół tematu protez zębowych krąży wiele nieprawdziwych i krzywdzących mitów. Niestety wielu z nas ulega takim stereotypom, w tym także ich użytkownicy. Takie myślenie rzutuje negatywnie na samopoczucie, pewność siebie i samoocenę osób korzystających z protez. Odczuwają oni wstyd, który ogranicza ich w codziennym życiu, przez co często zamykają się w domu i odcinają się od rodziny, przyjaciół oraz pasji. Jednak nie musi tak być. Każdy użytkownik protezy może cieszyć się pełnią życia, bez ograniczeń i poczucia wstydu.
 • Kobieta w średnim wieku biegnie
  3
  Wiele pań po pięćdziesiątym roku życia nie może pochwalić się płaskim lub tylko lekko zaokrąglonym brzuchem, bo na jego miejscu pojawia się piłeczka, która nie chce zniknąć. Dlaczego tak się dzieje? Co jeść, aby zrzucić zbędne kilogramy?
 • Kobieta w średnim wieku
  Objawy menopauzy są jak burza, przychodzą nagle: uderzenia gorąca, później zimne poty, wypieki na twarzy, rozchwiane emocje. To dosłowna kobieca burza hormonalna. A jak ten okres oceniają Polki? Według badania już dla co trzeciej Polki to początek starości, a dla co piątej - moment utraty kobiecości. Dlaczego przekwitanie tak wpływa na kobiecą samoocenę i jak przez nią przejść, by nie doświadczyć jej przykrych skutków? Jak się przygotować do tego kolejnego etapu w życiu kobiety? Wystarczy obserwować swoje ciało, bo każda z nas jest inna, i stosować kilka prostych zasad.
 • Wśród osób w Japonii, które przekroczyły 100 lat, 61.454 to kobiety, a 8.331 - mężczyźni
  2
  4
  W Japonii żyje obecnie rekordowo dużo stulatków – prawie 70 tysięcy. 88,1 procent z nich to kobiety – poinformowało w piątek japońskie ministerstwo zdrowia. Od ubiegłego roku liczba stulatków w 127-milionowym kraju wzrosła o 2014.
 • dieta śródziemnomorska
  1
  1
  Cierpisz na bezsenność, niespokojnie śpisz, w ciągu nocy wiele razy się wybudzasz? Nic dziwnego, że rano jesteś zmęczony i trudno ci normalnie funkcjonować. Możesz to zmienić, modyfikując codzienną dietę. Są pyszne dania, które zapewnią ci spokojny sen.
 • senior
  2
  Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od wejścia w życie projektu "75 plus" do kwietnia tego roku z darmowych leków skorzystało ponad 2,47 mln pacjentów.
 • Szczepionka
  Trzy tysiące mieszkańców Pomorza powyżej 65. roku życia może skorzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko pneumokokom. W tym roku w ramach pilotażowego programu wsparciem objętych zostanie około 30 proc. osób z grupy ryzyka.
 • Szczepienie
  1
  Szczepionki przeciw grypie dla osób od 65. roku życia, nowe leki na schizofrenię, przeciw zapaleniu wątroby typu C oraz nową terapię w leczeniu pierwotnych niedoborów odporności u dzieci zawiera lista leków refundowanych, która wchodzi w życie od 1 lipca.
 • Jerzy Krzciuk
  1
  Jerzy Krzciuk to 79-letni siłacz, który bije światowe rekordy. Ile ma ich na swoim koncie?
 • Joanna Przetakiewicz
  20
  2
  Czy seks kobiet dojrzałych to społeczne tabu?
 • Starszy mężczyzna bierze leki
  Na nowej liście refundacyjnej, która będzie obowiązywała od maja, wprowadzono zmiany, na których skorzystają m.in. seniorzy; zmian dla osób starszych jest niesłychanie dużo – powiedział wiceminister zdrowia Marcin Czech.
 • Douglas Nunes, Joanna Krupa

  Kryzys w małżeństwie Joanny Krupy? "Szukanie domu i staranie o dziecko są stresujące. Kłócimy się"

 • Kinga Rusin

  Kinga Rusin: Polska mogłaby mieć najlepsze parki safari w Europie, gdyby nie rządzili u nas myśliwi

 • Fragment plakatu Andrzeja Pągowskiego do filmu "Kler"

  Aż 3,5 miliona widzów w Polsce i ogromne zyski za granicą. "Kler" już pobił "Pasję"

Zobacz więcej