To nerwobóle, a może zawał? Jak ocenić nagły ból w okolicy serca?

| Aktualizacja:

Silny ból w klatce piersiowej najczęściej kojarzy się z zawałem mięśnia sercowego. Tymczasem wcale nie musi być objawem schorzeń kardiologicznych i wskazywać na stan zagrożenia życia.

wróć do artykułu
  • ~Pik
    (2017-04-19 07:23)
    Takiego bolu sie nie ocenia tylko dzwoni po pogotowie lub jesli szpital blisko pędzi sie autem( jako pasazer) na izbe przyjec
  • ~M
    (2017-04-19 14:36)
    Zamknięta czakra serca. Tyle.
  • ~Lucynka
    (2017-04-19 14:40)
    Moja mama kilka miesięcy temu skarżyła się na serce, to kupiłam jej Biovital z żelazem i głogiem. jakiś czas juz stosujemy go zresztą obie, do tego spacery codziennie bez względu n pogodę i z sercem juz dużo lepiej.
  • ~konował
    (2017-04-20 09:47)
    32 lata jestem lekarzem.10 ordynatorem.i nie umiałbym na to pytanie -bez badań( ekg troponina,ckmb i echo) odpowiedzieć. gimbusie
  • ~Olka
    (2017-04-20 21:53)
    Dbajcie o swoje serce, To najważniejsze! Trzeba zapobiegać problemom, u mnie w rodzinie jest nadciśnienie a głóg działa super na to, dużo aktywności i jak najmniej stresu.jak stres to bierzcie magnez, u mnie działa :)
  • ~Ambar
    (2017-04-23 21:18)
    Najgorzej, że nie zawsze się to wyczuje... Moja babcia ostatnio miała zawał "przechodzony"... 3 dni tak chodziła! Doprawdy nie warto ryzykować. Trzeba dbać o zdrowie w każdym wieku... Nie tylko samą dietą, ale witaminami! Dla lepszego zdrowia i samopoczucia przyjmuję Biovital - odkąd pamiętam gości w rodzinnej apteczce... Wiadomo, że różnie ze zdrowiem bywa i wszystkiego nie unikniemy, ale warto o siebie dbać.
  • ~znachorka
    (2017-05-07 18:01)
    Równie dobrze może to być po prostu niedobór żelaza. Niekoniecznie musi być to zawał, dlatego warto przejść się do lekarza. A poza tym warto dbać o odpowiednią dietę albo po prostu przyjmować witaminy do swojego organizmu. Ja kiedyś miałam częste skurcze i zaczęłam korzystać z Biovitalu, bo ten jest w płynie i szybko się wchłania :D
  • ~Basia
    (2017-07-25 11:06)
    Z takim bólem się nie igra. Warto iść do lekarza i się przebadać. Jeśli się okaże, ze to nerwobóle to ja osobiście doradzam leczenie w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii. Nie ma co faszerowac się tabletkami przeciwbólowymi. Co prawda czasem zdarza mi się oczywiście ze taką tabletką się wspomogę ale swoje leczenie opieram głównie na zabiegach w RehaPro.

Może zainteresować Cię też: