• Przychodnie nie chcą niszczyć źle przechowywanych produktów
  2
  32
  Resort potwierdza, że preparaty przeznaczone do utylizacji były podawane pacjentom, ale uspokaja, że nie ma w tym nic niebezpiecznego. Eksperci uważają te tłumaczenia za nieprzekonujące.
 • Szczepienie dziecka
  11
  Rolą pielęgniarek i lekarzy jest sprawdzanie w książeczkach zdrowia, czy dziecko ma bilans zdrowia i szczepienia; poradnie, w których jest mało szczepień, powinny być monitorowane - oceniła konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii prof. Teresa Jackowska.
 • Problemy w łóżku
  4
  Okazuje się, że od 2016 roku znacząco wzrosła sprzedaż środków na zaburzenia erekcji. Leki można nabyć nawet bez recepty. Czy przyjmowanie takich preparatów na pewno jest bezpieczne? Jakie mogą być ich skutki uboczne?
 • Probówki z krwią
  Morfologia, czyli ogólne badanie krwi, jest pomocna we wczesnym wykryciu wielu chorób. Wyniki morfologii należy porównywać zawsze z normami, które podaje pracownia analityczna wykonująca badanie. Jak je interpretować?
 • Narciarz
  Sezon zimowy w pełni, a wielu Polaków ogarnęło białe szaleństwo. Aż 30 proc. z nas deklaruje, że umie jeździć na nartach, a 11 proc. przynajmniej raz w roku zakłada narty i wyrusza na stok. Jednak warto pamiętać, że umiejętności i doświadczenie nie chronią nas w pełni przed wypadkami, których co roku w sezonie nie brakuje. Dlatego przed wyruszeniem na stok, warto zastanowić się, jak zadbać o bezpieczeństwo. Wielu fanów stoków zapewne przygotowało już swój sprzęt, ale czy zadbało o odpowiedni trening przygotowujący organizm na nadchodzący wysiłek.
 • Stok narciarski
  1
  7
  Sporty zimowe, takie jak jazda na nartach czy desce snowboardowej są bez wątpienia atrakcyjnymi formami aktywności fizycznej. Niestety, bardzo często zapominamy o tym, że wymagają one specjalnego przygotowania.
 • Kobieta drapie skórę
  6
  1
  Świąd skóry może sygnalizować błędy pielęgnacyjne, które łatwo jest naprawić. Ale kiedy jest uporczywy i silny może oznaczać chorobę. Kiedy swędzenie powinno wzbudzić niepokój i skłonić do wizyty u lekarza?
 • Obraz tomografii mózgu
  4
  3
  Regularne mierzenie pulsu (tętna) jest prostą metodą, która pozwala wykryć migotanie przedsionków i zapobiec udarowi mózgu z powodu tej arytmii – przypominają eksperci z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 • Kobieta na nartach
  14
  Nawet najbardziej zaawansowani narciarze muszą odpowiednio dobrze przygotować się do wyjazdu w góry.
 • Kobieta ogląda jamę ustną
  3
  3
  Stomatologa omijasz szerokim łukiem i dopiero po emeryturze zaczynasz troszczyć się o swój uśmiech? To zdecydowanie za późno! Zaniedbane zęby to w perspektywie większe ryzyko demencji, choroby Alzheimera, tzw. zespołu słabości, a nawet nowotworów.
 • Gdańsk. Nowoczesna poradnia chorób piersi otwarta
  Teraz o wiele łatwiej będzie można skontrolować niepokojące zmiany w piersiach lub po prostu przeprowadzić okresowe badanie. Przynajmniej w Trójmieście. W Gdańsku otwarto nową poradnię.
 • Co trzeba wiedzieć o witaminie C?
  5
  1
  Witamina C jest nam dobrze znana. Szczególnie często myślimy o niej w okresie jesieni i zimy, wraz z nadejściem chłodnych, wietrznych i deszczowych dni. Większość z nas wie, że witamina C wzmacnia odporność organizmu, uważamy, że chroni przed przeziębieniem. Ale czy naprawdę wiemy o niej wszystko?
 • Elżbieta Bieńkowska

  Nie do przeoczenia: odważny makijaż komisarz Bieńkowskiej. FOTO

 • Książę William i księżna Catherine z nowo narodzonym synem

  "To nieludzkie"... W Sieci huczy od komentarzy na temat wyglądu księżnej Kate kilka godzin po porodzie. FOTO

 • Kasia Kowalska z córką Aleksandrą Kowalską

  Córka Kasia Kowalskiej pozwała ojca o alimenty: Wygrała ale pieniędzy nie można ściągnąć, bo tata wciąż udowadnia, że nie ma za co żyć

Zobacz więcej