• Spacer zimą
  1
  1
  Podczas siarczystych mrozów najważniejsze są: ubiór "na cebulkę", czapka na głowie, do ochrony skóry - krem i pomadka oraz mądra dieta - odpowiednia porcja warzyw i witamin, ciepłe śniadania, unikanie alkoholu - przypominają lekarze.
 • Rokitnik
  6
  13
  Dlaczego rokitnik jest tak dobry dla naszego zdrowia? - Owoce rokitnika w 100 gramach mają od 200 do nawet 600 miligramów witaminy C, więc to jest absolutny skarb - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Iwona Wawer z Zakładu Chemii Fizycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Szczepienie niemowlaka
  7
  4
  Każde dziecko urodzone od 1 stycznia będzie objęte obowiązkiem szczepienia przeciwko pneumokokom. Zakażenia powodowane przez te bakterie mogą być przyczyną m.in. zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok oraz zapalenia płuc.
 • Jak wzmocnić odporność?
  2
  2
  Zima to nie tylko chłód i śnieg, ale również czas zwiększonego ryzyka przeziębień. Pierwsze mrozy to właściwy moment, żeby wspomóc i uodparniać organizm, aby uchronić się przed infekcjami. Jak naturalnie wzmocnić organizm?
 • Szczepienie dziecka
  Miejski samorząd sfinansuje w przyszłym roku szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci urodzonych w latach 2015-16 i mieszkających w Olsztynie. Na realizację tego programu profilaktycznego przewidziano w gminnym budżecie 100 tys. zł.
 • Spacer zimą
  2
  Zima to pora roku, kiedy szczególnie należy dbać o zdrowie jamy ustnej. Świąteczne smakołyki, niskie temperatury oraz zimowe sporty mogą narazić na nieprzyjemne dolegliwości oraz niekorzystnie odbić się na kondycji zębów. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a unikniesz wielu nieprzyjemnych objawów.
 • Szczepionka
  1
  Obawy ekspertów co do skuteczności szczepienia przeciw pneumokokom u dzieci z tzw. grup ryzyka są nieuzasadnione - ocenia resort zdrowia w piśmie przesłanym PAP. Wyjaśnia, że dzieci te nadal będą mogły otrzymać szczepionkę Prevenar PCV13, jeśli tak zadecyduje lekarz.
 • Szczepionka
  1
  2
  Postępowanie przetargowe ws. zakupu szczepionek przeciwko pneumokokom zostało zakończone, dzieci będą szczepione SYNFRORIX-em PCV10 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Umowa ma być podpisana jeszcze we wtorek. Producent ma dostarczyć szczepionki do 20 grudnia.
 • Szczepienie niemowlaka
  1
  O podjęcie kroków w celu zapewnienia skutecznych szczepień ochronnych przed zakażeniami pneumokokowymi u dzieci zaapelowali do ministra zdrowia immunolodzy i pediatrzy. Eksperci przekonują, że obecnie dostępna szczepionka nie jest przeznaczona dla wszystkich dzieci.
 • Szczepionka
  1
  Szczepienia są jedną z największych zdobyczy medycyny, warto więc wykonywać również szczepienia zalecane, a nie tylko obowiązkowe - przekonywali w piątek w Naczelnej Radzie Lekarskiej eksperci. Podczas konferencji specjaliści zaszczepili się przeciw pneumokokom.
 • Szczepionka
  2
  Niższa cena zadecydowała o wyborze 10-walentnej szczepionki przeciwko pneumokokom, która od stycznia 2017 r. będzie refundowana dla dzieci do drugiego roku życia – powiedziała w piątek w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii prof. Teresa Jackowska.
 • Badanie krwi
  2
  Regularne wykonywanie badania morfologicznego krwi obwodowej pozwala odpowiednio wcześnie wykryć symptomy przewlekłej białaczki szpikowej i wdrożyć skuteczne leczenie, dlatego warto je wykonywać regularnie, np. podczas badań okresowych - uważa hematolog dr hab. Sebastian Grosicki.
 • Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko

  Piotr Kraśko o zakupach z żoną: To jest przerażające!

 • Agata Młynarska

  Agata Młynarska do polityków krytykujących WOŚP: Sprzęt Orkiestry może być wam kiedyś bardzo potrzebny

 • Paris Hilton i Sofia Richie

  Jej hulaszczy tryb życia nie zaszkodził. Paris Hilton się nie starzeje! FOTO

Zobacz więcej