• Mężczyzna u dentysty
  3
  Próchnica może przenosić się z ust do… ust. Wszystko przez bakterie próchnicowe mnożące się na powierzchni zębów i w całej jamie ustnej. Kiedy pojawia się ryzyko i jak go uniknąć?
 • Szczepienie
  5
  1
  Najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą ochroną przed chorobami zakaźnymi i ich powikłaniami są szczepienia, a szczepionki to jedne z najściślej kontrolowanych produktów leczniczych - przypomina Ministerstwo Zdrowia i apeluje, by decyzje dot. szczepień podejmować na podstawie danych naukowych.
 • Ważna profilaktyka
  7
  Większości z nich można uniknąć albo zwalczyć. Trzeba jednak je znać. Oto czynniki ryzyka chorób układu krążenia i układu oddechowego.
 • Mężczyznę boli ząb
  Palenie tytoniu, niska aktywność fizyczna, nadmierny stres czy złe odżywianie – to prosta droga do wielu chorób układu krążenia oraz układu oddechowego, przekonuje Ministerstwo Zdrowia w najnowszej kampanii edukacyjnej „Profilaktyka, Człowieku! Dbaj o siebie i ciesz się końskim zdrowiem”, adresowanej do młodych Polaków.
 • Monitor do badania pracy serca
  Badania epidemiologicznego, które ma wykryć migotanie przedsionków u pacjentów powyżej 65. roku życia zainaugurowano w sobotę w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu.
 • Konstanty Radziwiłł
  1
  Nie ma wątpliwości, że tam, gdzie są one prowadzone, znikają choroby, zaś tam, gdzie się je ogranicza, pojawiają się choroby od dawna nieznane i takie, które można by wyeliminować - ocenił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 • Depresja - chorobowe zaburzenie nastroju
  14
  W ponure jesienne dni często łapie nas smutek. Ale gorszy nastrój nie zawsze oznacza depresji. Ta poważna choroba wymagająca leczenia ma swoje objawy. Poznaj je.
 • Kobieta odpoczywa
  3
  2
  Polski Alarm Smogowy informuje, że Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii Europejskiej. Każdego roku zabija ono 45 000 osób, czyli kilkanaście razy więcej niż liczba ofiar wypadków drogowych. Stopień zanieczyszczenia powietrza drastycznie wzrasta w sezonie grzewczym, a według raportu WHO aż 33 z listy 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE znajduje się w Polsce. Nie bagatelizujmy sprawy i sprawdźmy, jak chronić się przed smogiem.
 • Probówki z krwią
  Wzrost o 25 proc. liczby testów laboratoryjnych w kierunku przewlekłej choroby nerek i cukrzycy w ciągu kilku lat obniżyłoby koszty ich leczenia o łącznie 700 mln zł rocznie w ciągu kilku lat - wynika z raportu Izby Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej.
 • Mężczyzna u lekarza
  11
  Polacy wciąż zbyt rzadko poddają się badaniom profilaktycznym; musimy naszych rodaków bardziej zachęcać do nich, jak również do większej dbałości o zdrowie – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Badanie krwi
  2
  Jak może dojść do zakażenia? Gdzie można bezpłatnie i anonimowo zrobić test na HIV?
 • Szczepienie
  1
  1
  W Polsce ponad 90 proc. rodziców szczepi swoje dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień. Ruchy antyszczepionkowe budzą jednak niepokój, bo szczepienia służą i konkretnemu dziecku, i całemu społeczeństwu – przekonywali uczestnicy konferencji lekarzy i prawników w Katowicach.