• Zawał serca
  2
  Kardiochirurg Andrzej Bochenek powiedział, jakie są powody zawałów serca.
 • Mężczyzna trzyma się za krocze
  7
  Każdy mężczyzna po 50. roku życia powinien przejść badanie poziomu antygenu PSA, pozwalające stwierdzić, czy nie zagraża mu rak prostaty – przypomina w piątek, w Europejskim Dniu Prostaty urolog, dr Artur Pietrusa.
 • Serce
  4
  3
  Poziom „złego” cholesterolu (LDL) we krwi można bezpiecznie obniżać do bardzo niskich wartości, dzięki czemu u pacjentów dodatkowo maleje ryzyko powikłań miażdżycy, takich jak zawał serca czy udar mózgu – wskazują najnowsze badania.
 • Mammografia
  Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Zwykle zapadają na nią kobiety po menopauzie i z nadwagą, jednak nie ma reguły. Poza regularnym badaniem się w domu należy również regularnie wykonywać badanie mammograficzne, ponieważ szybko wykryta choroba to większa szansa na przeżycie.
 • Szczepienie
  73 proc. Polaków sądzi, że szczepionki są bezpieczne dla dzieci, natomiast 37 proc. badanych jest przekonanych o możliwych negatywnych skutkach ubocznych szczepionek - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej.
 • Kleszcz
  Odzież z długimi rękawami i nogawkami, preparaty przeciwko kleszczom, a po spacerze dokładna kontrola ciała – te zasady zapobiegania ukąszeniom kleszczy i roznoszonym przez nie groźnym chorobom zalecają lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.
 • Leżaki na brzegu morza
  2
  Planując egzotyczne wakacje warto przed wyjazdem sprawdzić wymagane szczepienia; odpoczywając przestrzegać zaleceń dot. jedzenia i napojów, a po powrocie w przypadku gorączki czy biegunki koniecznie skontaktować się z lekarzem – przypominali eksperci.
 • Kobieta w kapeluszu ma na palcu krem przeciwsłoneczny
  1
  1
  Lato to okres, w którym z przyjemnością czerpiemy energię ze słońca, ciesząc się wysoką temperaturą i lekką opalenizną. Jeśli jednak naszą skórę pokrywają znamiona lub blizny, musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Opalanie tych wrażliwych fragmentów ciała może skutkować poważnymi problemami estetycznymi i zdrowotnymi.
 • Kobieta myje zęby w aparacie ortodontycznym
  1
  16
  Higiena zębów podczas terapii ortodontycznej wymaga szczególnej troski – tym bardziej, że aparat będzie nam towarzyszył przez najbliższe miesiące czy nawet lata. Obecność zamków i ligatur może się wydawać wyzwaniem podczas codziennej rutyny, ale nic nie jest niemożliwe. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak dbać o zęby w tym czasie.
 • Szczepienie
  16
  15
  Odra to silnie zakaźna choroba, ochronę przed którą zapewnia jedynie zaszczepienie co najmniej 95 proc. populacji. Właśnie odradza się w Europie, mimo że nie ma u nas kłopotów z dostępnością skutecznej szczepionki. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy na odrę zmarło 35 osób w Europie.
 • Osteoporoza
  1
  2
  W październiku prawdopodobnie ogłoszony zostanie program profilaktyki osteoporozy, który ma ograniczyć coraz częstsze złamania kości związane z tą chorobą – zapowiedział Krzysztof Górski z Ministerstwa Zdrowia.
 • jelito grube
  2
  33
  Co druga kolonoskopia wykonywana w badaniach przesiewowych w ramach profilaktyki raka jelita grubego powinna być wykonywana w znieczuleniu – ocenił prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych Szymon Chrostowski.
 • Być albo nie być? Kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

  Wszystkim zabrakło odwagi. "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" [RECENZJA]

 • Zbigniew Wodecki i Olga Bończyk

  Wodecki skomponował dla niej piosenkę, ale jego rodzina da ją komuś innemu. "Mogę się jedynie odwołać do ich sumienia"

 • Emmanuel i Brigitte Macronowie oraz Michael Bloomberg

  "Zakryta jest naprawdę sexy..." Internauci komentują ostatnią stylizację Brigitte Macron. FOTO

Zobacz więcej