• Dentysta
  2
  42
  Sezon przeziębień i zachorowań oficjalnie otwarty. Jaki to ma związek z zębami? Jak pokazują badania zaprezentowane na dorocznej konferencji IDWeek 2016 w Nowym Orleanie – bardzo dużo. Odpowiednia higiena oraz regularne przeglądy dentystyczne zmniejszają ilość mikrobów, które wdychane do płuc mogą wywołać ich infekcję.
 • Badanie w kierunku HIV
  2
  Wykrycie zakażenia HIV jest możliwe dzięki wykonaniu badania przesiewowego. Można je wykonać w czasie Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV, który zaczyna się w piątek 25 listopada.
 • Jak zwalczyć chrapanie?
  3
  2
  Chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, kłótliwość, mniejsza wydajność w pracy i trudności z koncentracją – temu wszystkiemu winne może być chrapanie, które, jak szacują naukowcy, dotyczy już aż 45 proc. z nas. Choć jest wdzięcznym tematem żartów, to w rzeczywistości stanowi poważny problem, bo w parze z nim występuje często bezdech senny, który zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia, cukrzycy, a nawet udaru mózgu.
 • Lekarstwo
  1
  W jelitach i na skórze żyją bilony pożytecznych dla człowieka bakterii. Niestety w ciągu życia mikroflora jelitowa ulega systematycznemu niszczeniu. Negatywnie wpływa na nią nie tylko stres i nieodpowiedni tryb życia, ale także zażywane leki. Jednymi z największych czynników szkodzących przyjaznym bakteriom, są właśnie antybiotyki. Natomiast probiotyki, czyli przyjazne bakterie, pozytywnie wpływają praktycznie na każdy aspekt zdrowia człowieka, w szczególności na przewód pokarmowy.
 • Kobieta nasłuchuje
  1
  13
  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak hałas wpływa na Twój narząd słuchu? Czy wiesz jak zadbać o słuch, aby go nie stracić? Mamy na to odpowiedź
 • Dr Michael Greger
  2
  6
  Dr Michael Greger jest specjalistą od medycyny lifestyle'owej. W swojej książce "Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem" opisał między innymi naturalne produkty zapobiegające najczęstszym chorobom występujęcym u ludności Ameryki. Czy sama dieta może przedłużyć życie? Co powinna zawierać?
 • Cholesterol
  20
  167
  Kiedy jest go za dużo, zaczyna być niebezpiecznie, bo pojawia się zagrożenie zawałem i udarem. Warto więc wiedzieć, co robić, by mieć jego prawidłowy poziom we krwi. O cholesterolu rozmawiamy z dietetyczką Agatą Ziemnicką-Łaską.
 • Pyłek pszczeli
  7
  Na co pomaga i kto właściwie może go spożywać? Gdzie można go kupić?
 • Witamina D
  5
  118
  Witamina D to eliksir życia. Jej niedobór wpływa bardzo niekorzystnie na kondycję całego organizmu. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie newralgiczny, ponieważ w naszej szerokości geograficznej trudno o ekspozycje słoneczną, a jest ona kluczowa dla prawidłowego wytwarzania witaminy D. Jak można sobie pomóc?
 • Dziecko ma szczepienie
  2
  Minister zdrowia podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym obowiązkowymi szczepieniami przeciw pneumokokom będą objęte wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2017 r. - poinformowało w środę ministerstwo. Koszty szczepień będą finansowane z budżetu resortu.
 • Test na obecność HIV
  Na jednym z chińskich uniwersytetów pojawiły się automaty, w których można kupić test na obecność wirusa HIV. Studenci podeszli do tego z rezerwą i twierdzą, że kupno takiego testu jest dość krępujące. Wynika to głównie z faktu, że osoby zarażone wirusem HIV są piętnowane i wyrzucane na margines społeczeństwa. Studenci mają nadzieję, że automaty będą impulsem do dyskusji na temat groźnego wirusa, a w konsekwencji większej akceptacji chorych osób.
 • Szczepionka
  3
  Zniechęcanie do szczepień jest społecznie szkodliwe - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podczas konferencji minister i komisarz KE Vytenis Andriukaitis zaszczepili się przeciw grypie.