• Szczepienie dziecka
  Miejski samorząd sfinansuje w przyszłym roku szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci urodzonych w latach 2015-16 i mieszkających w Olsztynie. Na realizację tego programu profilaktycznego przewidziano w gminnym budżecie 100 tys. zł.
 • Spacer zimą
  2
  Zima to pora roku, kiedy szczególnie należy dbać o zdrowie jamy ustnej. Świąteczne smakołyki, niskie temperatury oraz zimowe sporty mogą narazić na nieprzyjemne dolegliwości oraz niekorzystnie odbić się na kondycji zębów. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a unikniesz wielu nieprzyjemnych objawów.
 • Szczepionka
  1
  Obawy ekspertów co do skuteczności szczepienia przeciw pneumokokom u dzieci z tzw. grup ryzyka są nieuzasadnione - ocenia resort zdrowia w piśmie przesłanym PAP. Wyjaśnia, że dzieci te nadal będą mogły otrzymać szczepionkę Prevenar PCV13, jeśli tak zadecyduje lekarz.
 • Szczepionka
  1
  2
  Postępowanie przetargowe ws. zakupu szczepionek przeciwko pneumokokom zostało zakończone, dzieci będą szczepione SYNFRORIX-em PCV10 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Umowa ma być podpisana jeszcze we wtorek. Producent ma dostarczyć szczepionki do 20 grudnia.
 • Szczepienie niemowlaka
  1
  O podjęcie kroków w celu zapewnienia skutecznych szczepień ochronnych przed zakażeniami pneumokokowymi u dzieci zaapelowali do ministra zdrowia immunolodzy i pediatrzy. Eksperci przekonują, że obecnie dostępna szczepionka nie jest przeznaczona dla wszystkich dzieci.
 • Szczepionka
  1
  Szczepienia są jedną z największych zdobyczy medycyny, warto więc wykonywać również szczepienia zalecane, a nie tylko obowiązkowe - przekonywali w piątek w Naczelnej Radzie Lekarskiej eksperci. Podczas konferencji specjaliści zaszczepili się przeciw pneumokokom.
 • Szczepionka
  2
  Niższa cena zadecydowała o wyborze 10-walentnej szczepionki przeciwko pneumokokom, która od stycznia 2017 r. będzie refundowana dla dzieci do drugiego roku życia – powiedziała w piątek w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii prof. Teresa Jackowska.
 • Badanie krwi
  2
  Regularne wykonywanie badania morfologicznego krwi obwodowej pozwala odpowiednio wcześnie wykryć symptomy przewlekłej białaczki szpikowej i wdrożyć skuteczne leczenie, dlatego warto je wykonywać regularnie, np. podczas badań okresowych - uważa hematolog dr hab. Sebastian Grosicki.
 • Szczepienie dziecka
  2
  5
  Od jakiegoś czasu trwa dyskusja dotycząca szczepienia dzieci. W "Dzień Dobry TVN" lekarz pediatra Tomasz Sławatyniec i blogerka Marta Lech-Maciejewska opowiedzieli, dlaczego warto szczepić dzieci i gdzie szukać informacji na ten temat. Od 2017 r. do kalendarza szczepień obowiązkowych dochodzi szczepienie przeciw pneumokokom. Które dzieci obejmie ten wymóg?
 • Szczepienie
  1
  2
  Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz nagrał kolejny klip, w którym promuje postawy prozdrowotne - w stroju św. Mikołaja zachęca do szczepienia się przeciwko grypie. „Zaszczep się, póki na to czas, gdyby nie szczepienia, mniej byłoby nas” – śpiewa do melodii Jingle Bells.
 • Zapalenie wątroby może przez wiele lat nie dawać żadnyc objawów
  1
  W Polsce jest ponad 230 tys. osób zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu C, ale dotąd zaledwie 30 tys. z nich wie o tej infekcji – alarmują organizatorzy kampania „Pamiętasz te czasy?”, zachęcającej do badania się na obecność tego wirusa HCV.
 • Dentysta
  2
  42
  Sezon przeziębień i zachorowań oficjalnie otwarty. Jaki to ma związek z zębami? Jak pokazują badania zaprezentowane na dorocznej konferencji IDWeek 2016 w Nowym Orleanie – bardzo dużo. Odpowiednia higiena oraz regularne przeglądy dentystyczne zmniejszają ilość mikrobów, które wdychane do płuc mogą wywołać ich infekcję.