• Czyszczenie ucha patyczkiem
  3
  12
  Uszy są bardzo delikatnym narządem. Jeśli niewłaściwie wykonujemy czynności higieniczne, możemy uszkodzić słuch. Jak więc czyścić uszy?
 • Szczepienie dziecka
  4
  4
  Szczepieniom obowiązkowym nie jest poddawany jedynie ułamek procenta dzieci w Polsce – powiedział podczas XXXV Sympozjum „Szczepienia Ochronne” w Warszawie Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.
 • Jakie są objawy zawału serca?
  7
  10
  Silny ból w klatce piersiowej najczęściej kojarzy się z zawałem mięśnia sercowego. Tymczasem wcale nie musi być objawem schorzeń kardiologicznych i wskazywać na stan zagrożenia życia.
 • Uśmiechnięta kobieta
  1
  7
  Młodość rządzi się swoimi prawami – nie uważamy na zdrowie, chętniej podejmujemy wyzwania i ryzyko, ale gdy przychodzi 40-stka, to po spojrzeniu w lustro możemy mieć problemy z rozpoznaniem swojego własnego odbicia. Sprawy zdrowotne, które zaniedbywaliśmy, teraz dają o sobie dobitnie znać. Sprawdź, jak dbać o zęby po 40. roku życia.
 • Plemniki
  Na co powinni zwracać uwagę mężczyźni, żeby ich plemniki były w jak najlepszej kondycji? Czy całkowite wyeliminowanie alkoholu z diety będzie dobrym pomysłem?
 • Badanie dziecka
  Wszystkie dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z powiatu jarosławskiego (Podkarpackie) będą mogły zostać bezpłatnie przebadane ultrasonografem, aby wykryć ewentualne zmiany nowotworowe. Akcja odbędzie się 19 i 20 kwietnia.
 • Mężczyzna ziewa
  4
  Brakuje ci energii, w ciągu dnia często odczuwasz senność, a do tego dokuczają ci bóle i zawroty głowy? Zwykle w ten sposób organizm sygnalizuje, że musisz się wreszcie porządnie wyspać i nieco zwolnić tempo. Za takimi objawami mogą jednak kryć się też poważne problemy ze zdrowiem. Jeśli więc zauważasz u siebie chroniczne zmęczenie, nie bagatelizuj go i sprawdź, z czego wynika.
 • 1. Dieta na 5
  3
  2
  Czas obudzić się z zimowego snu i z energią przywitać wiosnę. Brak słońca, niedobór witamin w diecie oraz ograniczona aktywność fizyczna powodują, że brakuje nam energii i motywacji po zimie. Oto 10 sprytnych sposobów, dzięki którym łatwo poprawisz samopoczucie, dodasz sobie energii i wpłyniesz pozytywnie na zdrowie!
 • Szczepienie dziecka
  26
  13
  Pseudonaukowa teoria, że szczepionki powodują autyzm, to jeden z najbardziej szkodliwych mitów nowoczesnej medycyny - ocenia dr hab. Ewa Augustynowicz z Zakładu Badania Surowic i Szczepionek NIZP-PZH. Tę teorię, wykorzystywaną przez ruchy antyszczepionkowe, obalono w licznych badaniach.
 • Szczepienie
  3
  1
  Rośnie liczba grzywien nakładanych za uchylanie się od obowiązkowych szczepień; w niektórych województwach wzrosła ponad dwukrotnie. Jednak kary to ostateczność - podkreśla Główny Inspektor Sanitarny - najważniejsza jest świadomość ludzi o korzyściach szczepień.
 • Dziecko z inhalatorem
  1
  4
  Zachorowalność i liczba zgonów z powodu gruźlicy w Europie spada. W Polsce zapadalność określa się jako niską, choć nie zbliża się ona do poziomu typowego dla fazy eliminacji choroby. Z okazji Światowego Dnia Gruźlicy eksperci przypominają o znaczeniu szczepień.
 • Prześwietlenie mózgu
  1
  20
  Procesy związane ze starzeniem się organizmu człowieka rozpoczynają się w tzw. wieku średnim, czyli ok. 35 roku życia. Mechanizmy zachodzące w ciele oraz psychice są oczywiście osobniczo zmienne i zależą od wielu czynników, jednak niewątpliwym centrum zarządzania jest mózg. Jak starzeje się ten najważniejszy organ, jak o niego dbać oraz co robić, gdy już się zestarzał?
 • Dorota Wellman, Konstanty Radziwiłł

  Wellman komentuje pomysły ministra Radziwiłła na walkę z niepłodnością: Pasy cnoty są tak samo na czasie

 • Dominika Gwit i Żora Koroliow

  "Morświn"... Internauci niemiłosiernie hejtują Dominikę Gwit po tym, jak pokazała uda w "TzG". FOTO

 • Ewa Chodakowska

  Chodakowska prześladowana za wiarę? "Ktoś próbuje mnie zastraszyć, szantażować"

Zobacz więcej