• Dieta na zdrowe oczy
  6
  6
  Jeśli chcesz zapobiec chorobom oczu i problemom ze wzrokiem, zwróć uwagę na swoją dietę. Jest kilka produktów, które warto wprowadzić do codziennego jadłospisu.
 • Kobieta przeciera oczy
  11
  4
  Praca przed komputerem, oglądanie telewizji, czytanie książek przez długi czas, przebywanie w zadymionych pomieszczeniach – przez to bardzo często bolą nas oczy.
 • Kobieta w okularach
  3
  8
  Ponad jedna trzecia Polaków ostatnio badała wzrok ponad dwa lata temu, a 7 proc. ankietowanych przyznało, że nigdy nie badało swoich oczu – takie wnioski płyną z badania CBOS zrealizowanego na zlecenie Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok. Wyniki innych badań pokazują, że nawet co trzeci Polak nigdy nie był u okulisty. Nie dziwi więc fakt, że Polacy widzą coraz gorzej, zmagając się z nieleczonymi wadami wzroku.
 • Jak dbać o wzrok?
  8
  Krótkowzroczność staje się przypadłością cywilizacyjną, która dotyka coraz młodsze osoby. Przyczyn może być wiele - stan wzroku zależy m.in. od predyspozycji genetycznych, profilaktyki oczu oraz od rozwoju technologicznego. Istnieje kilka stopni krótkowzroczności, a pierwszym z nich jest tzw. krótkowzroczność szkolna.
 • Badanie u okulisty
  Od pół roku do 6 lat trzeba czekać na leczenie AMD, czyli zwyrodnienia plamki związane z wiekiem. Ta choroba siatkówki oka jest główną przyczyną ślepoty u osób po 50. roku życia. W Polskim Związku Niewidomych zaprezentowano wyniki raportu dotyczącego dostępu do programu lekowego.
 • Kobieta zasłania oczy
  4
  17
  Kiedy warto wykonywać ćwiczenia oczu, poprawiające wzrok? Gdy jesteś zmęczony lub przeżywasz silny stres. Napięcie jest głównym wrogiem oczu, dlatego jak najczęściej trzeba robić ćwiczenia rozluźniające.
 • Dziewczynka w okularach czyta książkę
  3
  Jedną z najczęściej występujących przyczyn problemów w nauce czytania i pisania u dzieci są nieprawidłowości w funkcjonowaniu wzroku. Okazuje się, że wykryte zbyt późno, mogą dawać objawy sugerujące dysleksję rozwojową u dzieci oraz być przyczyną trudności w procesie płynnego i efektywnego czytania w późniejszym życiu.
 • Okulary
  2
  10
  Łatwiejsze leczenie zwyrodnienia plamki, czyli choroby AMD. W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie ruszył program lekowy, dzięki któremu będzie można pomóc tysiącom pacjentów cierpiących w Polsce na AMD. Schorzenie powoduje zmiany w siatkówce, która odpowiada za ostre i precyzyjne widzenie. Nieleczona choroba prowadzi do utraty wzroku.
 • Kobieta czyta e-book
  2
  Jak wynika z przedświątecznych sond, książka jest jednym z najczęściej kupowanych upominków pod choinkę. Coraz częściej otrzymujemy również w prezencie jej nowoczesny odpowiednik, czyli ebooka. E-czytanie stało się bardzo popularne. Podczas e-lektury najchętniej korzystamy z czytników – ponad 87% wskazań, tabletów – 8% oraz ze smartfonów i komputerów (2 i 3%), co sprawdziła firma Virtualo realizując badanie profil e-czytelnika. Jak w dzisiejszych czasach przepełnionych elektroniką powinniśmy zadbać o oczy, podpowiadają specjaliści z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.
 • Narciarka
  1
  5
  Sezon sportów zimowych rozpocznie się niebawem na dobre. Wielu z nas chętnie wybierze się na narty lub snowboard. Niestety dla osób z wadami wzroku uprawianie takiej aktywności fizycznej może być uciążliwe. Jak poradzić sobie z problemem, będąc aktywnym fanem sportów zimowych?
 • Jak dbać o wzrok?
  1
  29.11.2015, 21:44

  Menedżer bez okularów

  Dobry wzrok ma istotne znaczenie w karierze menedżera, codziennie przeglądającego setki maili, prezentującego dane firmy i zarządzającego zespołem. Niestety coraz więcej pracowników biurowych bez względu na szczebel stanowiska, pracujących godzinami przed monitorami komputerów, ma problemy ze wzrokiem wynikające z nieprawidłowych nawyków lub pogłębiającej się wady wzroku. Na szczęście współczesna okulistyka może zaproponować nowoczesne rozwiązania, która pozwalają zrezygnować na zawsze lub czasowo z okularów, jak wyjaśniają eksperci z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.
 • Pływanie w basenie
  1
  5
  Jesienna aura nie sprzyja aktywnościom outdoorowym. Podczas krótkich i ciemnych dni chętniej przenosimy się z ćwiczeniami na siłownię czy basen. Problemem jednak może okazać się wada wzroku - kłopot, który przeszkadza podczas wielu ćwiczeń.