• ~RFSD
    (2015-06-02 08:48)
    jak widzę takie artykuły z obrazkami, straszące wszystkich bo wszystko to nowotwory to TAKICH DZIENNIKARZY WYRZUCIŁBYM NA ZBITY PYSK
  • ~mlaskacz wawelski
    (2015-06-01 22:57)
    Oponiak,dziennikarzyno,nie jest nowotworem złosliwym i nie jest RAKIEM...Dalej już nawet nie czytałem po takich wypocinach w pierwszym zdaniu.
  • ~wdowa
    (2015-06-02 14:38)
    NIe opowiadajcie bzdur. Glejak jest wyrokiem smierci. Przecietny okres zycia po diagnozie to 14 miesiecy. I z tego sie juz nie wychodzi. Nie ma zadnej szansy na wyleczenie.
  • ~olo
    (2015-08-06 23:40)
    rany, nagly silny bol glowy
    to najczesciej krwotok podpajeczynowkowy,
    u milosnikow pielenia ogrodka /w pochyleniu,
    albo silnego parcia przy zaparciu,
    nowotwor daje albo objawy guza/ucisku
    albo naciekania okolicy, a objawy ucisku
    zaleza od okolicy guza , na co cisnie,
    na nerw wzrokowy- utrata wzroku stopniowa,
    na przeplyw plynu mozgowo-rdzeniowego-
    bole glowy, zawroty/zab rownowagi, wymioty,
    itp, to,ze ktos sie zatacza, to moze miec
    zab. krazenia mozgowego, albo uszkodzenie rdzenia
    wiec.. nie straszcie ludzi...
    jest caly rozdzial o objawach guza w zaleznosci
    od lokalizacji w mozgu
  • ~Alf
    (2015-08-07 16:37)
    faktycznie glejak, oponiak itd. to nie rak tylko guz , ale sposób dyskusji na tym forum ...jeden przez drugiego , jak w polityce. Opanujcie się ludzie !!!
  • ~poi
    (2017-01-18 00:04)
    chyba skończyłeś prywatną uczelnie pismaku , bzdury ..
  • ~olo
    (2015-08-06 23:28)
    oponiak jest mily, lgodny i okragly,
    fajnie sie wyluszcza, jak pestka
    i spoko, to nie rak
    rak/miesak to sa nazwy zlosliwe
  • ~olo
    (2015-08-07 10:49)
    nalezy najpierw nauczyc sie anatomii oun,
    potem neurologii topograficznej, zeby wiedziec
    gdzie jaka funkcja w mozgu, a potem mozna
    wnioskowac, co to jest gdy ktos mowi kwadrat
    i tu zboku dziendobry panu.. pole 44 ? afazja?
    i teraz , to krazeniowe - przemijajace niedokrwienie,
    zator/udar, czy guz uciska, no moza powiedziec tez
    ze to brednie i do psychiatry,he,he,a tu reka zwisa...
    albo pozartowac z pacjenta, oj cos pan ma skleroze dzisiaj
    tak szybko sie pan zestarzal od ostatniej wizyty, moze DPS ?
    buahahahaha
  • ~yt
    (2017-01-18 19:22)
    Oponiak nie jest złośiwy.
  • ~pixel
    (2016-08-17 10:42)
    W jednym zdaniu dwa byki drogi kiepski dziennikarzu! Należałoby trochę się wysilić zanim się zacznie się pisać. Po pierwsze to rak (nowotwór) zawsze jest złośliwy, wiec rak złośliwy, to przysłowiowe masło maślane. Po drugie to rak (nowotwór złośliwy pochodzenia nabłonkowego) praktycznie nie występuje jako guz pierwotny w obrębie mózgu. Częste są przerzuty raka do mózgowia, rzadsze pierwotne złośliwe nowotwory układu nerwowego takie jak glejaki ale one nie są rakami!