• ~Piotr
    (2014-03-30 23:08)
    Warto mieć świadomość, że przemysł farmaceutyczny nie istnieje po to, by nas leczyć, lecz po to, by zarabiać pieniądze!
  • ~zenta
    (2014-03-11 08:56)
    "Regularne przeglądy u lekarza" - to brzmi śmiesznie w naszych krajowych realiach. Kiedy wreszcie po wielu latach bez badań poprosiłam o skierowanie na podstawowe badania i usg - lekarz zapytał po co mi to (no bo już jestem na emeryturze), a potem z głębokim westchnieniem wypisał skierowania. Okazało się, że potrzebne były pilnie dwie operacje, chociaż nic mi tak naprawdę nie dokuczało. Trzeba pamiętać, że na ogół lekarz o nas nie zadba, sami musimy zadbać o siebie.
  • ~Rutka
    (2014-03-11 10:23)
    Wóda nie, papierochy nie.
  • ~sokular
    (2014-03-11 10:35)
    Można tu jeszcze dodać:większy akcent na udział surowych warzyw w żywieniu (zielona pietruszka,brokuły,papryka) oraz wieprzowinę częściej zastępować rybami.Najtrudniej chyba jest zwalczyc u siebie lenia i ruszyć się chociaż na codzienne spacery minimum 30 minut... Dobrze by było aby lekarze I kontaktu douczyli się nieco diagnostyki nowotworów bo to dramat-zbyt póżne badania=główny czynnik polskiej niewyleczalności...
  • ~Franek
    (2014-03-16 16:20)
    tylko olej lniany wysokolinolenowy,lub z żeńszeniem i spokój z prostatą rakiem
  • ~paul
    (2014-03-11 09:39)
    ~rudy z budy2014-03-11 07:52
    a witamina B-17 [amigdalina] - choćby w pestkach owoców [morele, jabłka] - lek ci to skuteczny czy szarlataneria

    Witaminy to nie leki, gdybyśmy jak kiedyś odżywiali się poprawnie produktami, które zawierają wymagane dla organizmu witaminy i składniki mineralne, nie było by tego tzw. "wzrostu zachorowań na raka", a przede wszystkim B17, które firmy farmaucetyczne nazwały trucizną, aby inne firmy farmaceutyczne zarabiały na sztucznych witaminach i innych, oraz kosztownych terapiach (chemią czy innych).

    Jesli nie włączysz mózgu to kartele farmaceutyczne najpierw wydrenują ci kieszeń a potem pochowają, w świetle prawa oczywiście no i ogólnego trendu szyderczo-wyśmiewczego czego przykładem jest właśnie to hasło "co ... raka chcesz "leczyć" witaminą"... ale na szczęście każdy ma możliwość wyboru i spróbowania czy rzeczywiście te pestki moreli czy śliwek cię otrują. A potem wyciągnij wnioski ... jeszcze spoglądając jakich reklam w TV jest najwięcej (leki i różne sztuczne suplementy).
  • ~emeryt 5
    (2014-03-11 20:14)
    Nikt nie zaleca jedzenia witaminy B-17 w tabletkach, lecz można chociaż kilka razy w tygodniu jeść produkty, które zawierają tę witaminę, czyli kasze, migdały, orzechy, pestki owoców, a szczególnie moreli, itd. Co szkodzi spróbować ?
  • ~Krystyna
    (2017-08-11 16:43)
    Pojesz sobie jagodek i zamiast raka zamieszka w tobie bablowiec.
  • ~rudy z budy
    (2014-03-11 07:52)
    a witamina B-17 [amigdalina] - choćby w pestkach owoców [morele, jabłka] - lek ci to skuteczny czy szarlataneria
  • ~dr.rech