Promieniowaniem prosto w raka. Polscy naukowcy będą pracować nad terapią

| Aktualizacja:

Opracowano terapię bezoperacyjnego leczenia nowotworów opartą na technologii jądrowej. Trwają pracę nad wprowadzeniem jej do szpitali – informuje doktor inżynier Michał Gryziński, dyrektor Departamentu Eksploatacji Obiektów Jądrowych Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Polscy naukowcy zaangażują się w rozwijanie tej metody.

wróć do artykułu
 • ~Skwantowany obywatel
  (2018-02-16 20:43)
  Współcześni alchemicy zwani naukowcami chwytają sie wszystkiego byleby tylko załapac sie na jakiegoś tłustego granta, i tak to tzw. nauka zeszła na psy, ale z drugiej strony naukowcy tez muszą z czegoś żyć, Newton uprawiał alchemię i astrologie i z tego dobrze żył, Einstein tez był niezłym alchemikiem, bo słynne równanie grawitacyjne Einsteina ma tylko lewą stronę zdrową, prawa wyglada tak jak by jak by ja rak dopadł
 • ~Mnl
  (2018-02-16 16:35)
  Promieniowanie alfą to już stosowany sposób leczenia w niektórych nowotworach. Obejrzałem dobry wykład naYou Tube o stosowaniu selenu w leczeniu i profilaktyce nowoteorow. Przestrzeganie prawidłowej jego ilości i poziomu witaminy D3 może pomóc w leczeniu.
 • ~orboiz
  (2018-02-12 18:38)
  Ale lepiej dać pieniądze na sektę smoleńską , chorzy na raka i tak nie są dobrymi wyborcami.
 • ~malek
  (2018-02-12 09:38)
  Największym wyzwaniem dla metody BNCT jest selektywne doprowadzenie boru do komórek nowotworowych. W latach 80-tych prowadzone były zabiegi polegające na otwarciu czaszki i wprowadzeniu boru bezpośrednio do guza. Metoda była inwazyjna i mało precyzyjna, ale w niektórych przypadkach skuteczna. Obecnie taka terapia nie jest stosowana.

Może zainteresować Cię też: