Rak mózgu daje (nie)typowe objawy. Poznaj je

| Aktualizacja:

Glejak to nowotwór, który umiejscawia się w ośrodkowym układzie nerwowym. Powstaje z komórek glejowych. Ważne jest, aby poznać jego objawy i w razie potrzeby udać się jak najszybciej do lekarza.

wróć do artykułu
  • ~scharon
    (2016-09-07 06:30)
    Moja żona glejak wielopostaciowy od diagnozy do śmierci równy rok w tym dwie operacje . Zastanawiam sie chociaż minęło 11 lat czy był sens męczyć tak długo człowieka , oczywiście nadzieja. Pozdrawiam
  • ~ewelina
    (2016-09-06 13:21)
    Dużo artykułów znalazłam na temat zwalczania raka przez wyciąg z ogórka morskiego. Osobie z najbliższej rodziny pomaga. Dużo artykułów można o tym znaleźć, tylko dosyć trudno kupić, mnie udało się na allegro
  • ~Tworki pozdrawiają resztę wariatów
    (2016-08-22 16:31)
    a co można wywnioskować po objawach Macierewicza ?
  • ~HwwD
    (2016-08-16 22:59)
    Leczenie chemioterapią to jest przedłużanie agonii pacjenta tylko po to by wyssać z pacjenta jak najwięcej pieniędzy. Polecam ksiażkę "Świat bez raka". Autorem jest G. Edward Griffin.
  • ~kasia
    (2016-04-01 18:44)
    gamma knife to nie do tego rodzajów guzów , glejaków , inne guzów tak ale nie do glejaków
  • ~kasia
    (2016-04-01 18:42)
    mojia mama też miała glejak , był operacjia , pożniej było strażnie kiepsko zjej zdrowie , było też hospicjium domowe, skład była psycholog ,lekarz , pielęgniarka , ksiadż. Też opieka \\medyczna , wypisywali też recepty na leki .
  • ~Ela/gość
    (2015-05-06 14:47)
    Ela/gość. Temat:"Rak mózgu" do FRASZKA. Bardzo proszę o nie używanie skrutów w tak bardzo ważnej dla nas sprawie. Być może, że akurat mnie (76 lat) ta wiedza nie będzie już potrzebna, co wcale nie oznacza, że ktoś mi bliski, czy nawet obcy znajdzie się w podobnej "bez wyjścia" sytuacji. Napisz, co oznacza ten skrót, a mianowicie GAMMA KNIF, Czy jest to może metoda czy też nazwa warszawskiej klinik. Proszę odpisz. Ela.
  • ~Ela/gość
    (2015-05-06 06:24)
    Ela,/Gość 06.05.2015 r. do"ANKA". Aniu, operowany i usunięty był tylko jeden guz wielkości 2,5 cm. Przerzuty były liczne..umiejscowione włąśnie w podmóżku. Myślę,,ze wiesz jaką rolę spełnia ten organ (nie nadrzędną ani podrzędną wobec mózgu ale równorzędną) i właśnie prawie wszystkie wymienione objawy przez Autora tekstu Panią Pietras pokrywały się z tymi, które miała moja siostra. Ja absolutnie nie jestem nawet pielęgniarką, ale przez okres 3 lat miałam kontakt i pewnego rodzaju "uświadomienie" ze strony lekarzy/profesorów z klinik, w których przebywała moja siostra(Gliwice, Katowice,Sosnowiec) i dzisiaj mogę powiedzieć, że te objawy to jest już niestety mocno zaawansowana choroba nowotworowa. Siostra była pod ciągłą kontrolą ww (była objęta jakimś specjalnym programem,była na bieżąco monitorowana). A wszystko to zaczęło się od niewielkiego guzka piersi, który dał tak liczne przerzuty.Aniu wiem też,że w czaszce jest bardzo mało miejsca i podczas gdy dochodzi tam do jakichkolwiek chorobowych zmian, nawet niewielkich dochodzi do obrzęku,następuje ucisk na sąsiednie narządy, wzrasta ciśnienie śródczaszkowe co daje właśnie już takie zaawansowane objawy moim zdaniem. Aniu w tamtym czasie... nie miałam żadnych informacji na temat leczenia w Warszawie. Aniu moja wiedza na temat przerzutów nowotworowych jest ograniczona. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości na ten temat, to natychmiast udaj się do konkretnych specjalistów. Serdecznie pozdrawiam Ela..
  • ~anka
    (2015-05-05 13:05)
    Dużego guza miała Twoja siostra? Nie próbowała dostać się do pr. Ząbka w Warszawie? Pozdrawiam również i życzę zdrowia.
  • ~Ela/gość
    (2015-05-04 07:33)
    Ela/gość. 04 maja 2015 r. Serdecznie pozdrawiam autora tego artykułu"Rak mózgu..." Wszystkie tam umieszczone objawy... potwierdzam. Przeżyłam u boku mojej siostry (+56 lat) okres całego procesu leczenia trzech lat. Po ostatecznej operacji usunięcia w podmóżdżku złośliwego raka i jeszcze kilku 6 naświetlań - radioterapii, dane Jej było życie tylko trzech miesięcy. Pozdrawiam tutaj wszystkich ew. czytających i znających Tą osobę.
  • ~mysle ,ze
    (2015-05-03 14:00)
    ~~Ktos kto sie znz~~- JAK ZWAL, TAK ZWAL- A PROBLEM OGROMNY. Dobrze,gdy lekarz postawi wlasciwa diagnoze i da sie czlowieka wyleczyc.
  • ~Ktos kto się znz
    (2015-05-02 06:54)
    Rak mózgu to nieprawidłowe pojęcie, rak to nowotwór z tkanki nabłonkowej, nie ma takiej w mózgu, prawidłowo: guz mózgu
  • ~fraszka
    (2015-04-22 11:38)
    leczenia w gamma knife w warszawie jest darmowe wystarczy tylko otrzymać skierowanie od neurochirurga i spokojnie umówić się na konsultacje w gamma knife.
  • ~paluszek?
    (2015-04-14 13:03)
    a jakie są koszty leczenia tą metodą w gamma knife w warszawie? Stać będzie na takie leczenie tych mniej zamożnych?
  • ~jolanta
    (2015-04-14 12:54)
    Większość z tych objawów miała moja mama, ale na szczęście guz był niewielki i udało się go usunąć metodą gamma knife w warszawie. Dobrze, że już u nas są takie nieinwazyjne metody, to dla wielu chorych ogromna nadzieja na całkowite wyleczenie. Jedyną chyba przeszkodą do zabiegu jest wielkość guza, nie może on mieć więcej niż 4 cm średnicy
  • ~lech