• Dziecko na słońcu
  2
  3
  Badania dowiodły, że poparzenie słoneczne, którego doświadczy dziecko do 3. roku życia, może w przyszłości skutkować rozwojem nowotworów, dzieci w tym wieku nie powinny w ogóle się opalać - mówi prof. Anna Woźniacka. Przypomina, że przed wyjściem na słońce należy stosować kosmetyki z odpowiednim filtrem ochronnym.
 • Chemioterapia
  1
  W leczeniu nowotworów krwi nastąpił ogromny postęp. Jedynie w ostatnich 7 latach zarejestrowano w Unii Europejskiej aż 21 nowych leków – podkreślali eksperci na konferencji naukowej zorganizowanej w Warszawie pod hasłem „Kamienie milowe polskiej hematologii”.
 • Nerki
  7
  22 czerwca po raz pierwszy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Raka Nerki - choroby wciąż mało znanej i późno wykrywanej. W tym roku jest on organizowany pod hasłem „Pytania i Odpowiedzi”.
 • Mężczyzna ma problem
  78
  Większość pacjentów chorujących na raka pęcherza nie wie o ścisłym związku tego nowotworu z paleniem papierosów – wynika z badań, zaprezentowanych w Katowicach podczas 47. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
 • Lekarz i pacjent
  1
  20
  Chorzy na raka prostaty w stadium przerzutowym mają blisko o 40 procent mniejsze ryzyko zgonu w okresie trzech lat, jeśli do klasycznej hormonoterapii dołączony zostanie nowy lek hormonalny – wskazują najnowsze badania, które omawia onkolog dr Iwona Skoneczna.
 • Ibrutynib sprawdza się zwłaszcza u pacjentów, u których stwierdzono oporność na chemioterapię
  10
  2 tys.
  „Czara się przelała” – przyznaje profesor Wojciech Jurczak, hematolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w rozmowie z RMF, zwracając uwagę na problem z dostępem w naszym kraju do nowoczesnego leku na niektóre nowotwory. „Kroplą, która przepełniła czarę goryczy, jest informacja o tym, że Polska jest jedynym spośród 28 krajów Unii Europejskiej, w którym Ibrutynib – inhibitor kinazy Brutona – nie jest refundowany i nie jest dostępny dla pacjentów z przewlekłą białaczką limfatyczną i chłoniakiem z komórek płaszcza”.
 • Rak płuc
  2
  2
  Tylko niewielka część z chorób nowotworowych to wynik dziedziczenia, większość to efekt długotrwałego gromadzenia uszkodzeń DNA; zdrowy tryb życia może redukować ilość tych uszkodzeń - przypomina resort zdrowia. MZ apeluje też o wykonywanie badań profilaktycznych.
 • Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś
  1
  1
  Po kilku latach od wprowadzenia Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy zaczęła spadać w naszym kraju zachorowalność i umieralność na ten nowotwór - poinformowali we wtorek eksperci na briefingu prasowym w Warszawie.
 • NOWOCZESNE CENTRUM LECZENIA RAKA PIERSI WE WROCŁAWIU
  Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu od piątku może szczycić się jednym z najnowocześniejszych ośrodków leczenia nowotworów w Polsce. Breast Unit, bo tak się nazywa, skupia lekarzy z wielu specjalności, którzy skupią się na jednym celu - walce z rakiem piersi.
 • Julian Rios
  1
  1
  Grupa uczniów ze stolicy Meksyku stworzyła stanik „Eva”, który jest w stanie wykryć raka piersi. Pomysłodawcą i inspiratorem projektu był Julian Rios, którego mama zachorowała na raka, w wyniku którego straciła obie piersi.
 • Kobieta chora na nowotwór
  1
  Nowotwory destrukcyjnie wpływają na pracę zawodową i życie chorych. Ponad 62 proc. z nich rezygnuje z pracy lub ją ogranicza w okresie leczenia - wynika z raportu przedstawionego w czwartek w Warszawie.
 • Jelita
  2
  Zastosowanie techniki endoskopowej w leczeniu wczesnego raka przewodu pokarmowego pozwala uniknąć obciążających dla pacjenta operacji - podkreślali eksperci - uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Łodzi z udziałem światowej klasy specjalistów z Japonii.
 • Korzystanie z internetu

  Miał czyścić system ze złośliwego oprogramowania. CCleaner jednak sam okazał się trojanem

 • Opolski amfiteatr podczas koncertu Jana Pietrzaka

  Pusty opolski amfiteatr podczas benefisu Jana Pietrzaka. ZOBACZ ZDJĘCIA

 • Drunk History - Pół litra historii

  Pijani celebryci "uczą" historii Polski. Kontrowersyjne "Pół litra historii" wkrótce na antenie

Zobacz więcej