• Jerzy Stuhr w kampanii "List do opiekuna"
  8
  Poważna choroba to obciążenie nie tylko dla pacjenta, ale i jego opiekuna – przypominają organizatorzy III edycji kampanii "Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą". Opiekun często musi zrezygnować z dotychczasowych aktywności, nawet pracy zawodowej. W przygotowanej w ramach kampanii akcji "List do Opiekuna" wziął udział Jerzy Stuhr. – Mogłem wreszcie podziękować mojej żonie głośno i publicznie – powiedział aktor, który wygrał walkę z nowotworem.
 • Dziecko pod kroplówką
  Chore na białaczkę limfoblastyczną dzieci i młodzież z Polski wezmą udział w międzynarodowym, niekomercyjnym programie badawczym ALL SCTped 2012 FORUM – informują eksperci z Fundacji DKMS, która jest krajowym sponsorem badania.
 • Ból nerek
  5
  Rak nerki jest wykrywany w naszym kraju coraz częściej. Coraz większe są jednak możliwości jego leczenia – powiedzieli we wtorek eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie. Wśród czynników ryzyka, które mogą prowadzić do zachorowania na nowotwór nerek, wymieniali między innymi nadwagę, otyłość, nadciśnienie tętnicze krwi, palenie tytoniu, a nawet zamiłowanie do częstego picia piwa.
 • Dziecko patrzy przez okulary słoneczne prosto w słońce
  Osoby, które doznały poparzenia słonecznego przed 15. rokiem życia, mają pięciokrotnie wyższe ryzyko zachorowania na czerniaka, najgroźniejszy nowotwór skóry – przypominają eksperci VII edycji Tygodnia Świadomości Czerniaka, który zainaugurowano we wtorek w stolicy.
 • Krew
  1
  2
  Dzięki nowym terapiom mamy szansę wyleczyć część chorych z przewlekłymi, dotąd nieuleczalnymi nowotworami krwi - podkreślali eksperci na zorganizowanej w Kazimierzu Dolnym III Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej "Hematologia Kliniczna i Doświadczalna".
 • Piersi
  1
  Kobiety po mastektomii mogą mieć zrekonstruowaną pierś przy pomocy implantów albo przy użyciu tkanek własnych. Na czym polega ta druga metoda? Kto się kwalifikuje do zabiegu? Wyjaśnili to w "Dzień Dobry TVN" Aldona Spiegel, mikrochirurg i specjalista rekonstrukcji piersi oraz dr Michał Lewandowicz z Zespołu Mikrochirurgii Piersi w Centrum Onkologii. Czy ten zabieg jest refundowany przez NFZ?
 • DOKTOR KRZYSZTOF ZIMMER I PACJENT REMIGIUSZ CEDZIŁO
  2
  Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu pod kierunkiem profesora Szymona Dragana przeszczepili rzepkę u chorego, u którego w kolanie umiejscowił się guz tak zwany olbrzymiokomórkowy. Chory powrócił do zdrowia i sprawności, specjaliści pochwalili się sukcesem jednak dopiero po roku, kiedy było jasne, że pacjent został w pełni wyleczony. To pierwszy taki zabieg w Europie.
 • Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Katarzyna Głowala podczas posiedzenia senackiej komisji zdrowia
  3
  Ministerstwo Zdrowia wraz z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji prowadzi działania mające na celu wypracowanie kompleksowego leczenia raka płuc, piersi, jelita grubego, prostaty i narządów kobiecych – poinformowała podczas posiedzenia senackiej komisji zdrowia wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala. W Polsce jest bardzo niska pięcioletnia przeżywalność osób chorych na raka. Pięć lat przeżywa zaledwie 10-15 procent pacjentów.
 • Rak płuca
  1
  Każdego roku w Polsce odnotowuje się ok. 22 000 nowych zachorowań na raka płuca. To jeden z najgorzej rokujących nowotworów złośliwych, co wynika przede wszystkim z diagnozowania chorych będących już w stadium zaawansowanym agresywnego przebiegu choroby, częstego występowania przerzutów, a także wysokiej oporności nowotworu na leczenie. W jaki sposób można się przed nim obronić?
 • Rak jelita
  5
  1
  Co sprzyja rozwojowi nowotworu jelita grubego?
 • kolonoskopia
  1
  Nowa terapia w zaawansowanym i nawrotowym raku jelita grubego ma negatywną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – poinformował resort zdrowia. Prawdopodobnie nie znajdzie się więc ona na nowej liście leków refundowanych. Ostateczną decyzję podejmie minister zdrowia.
 • Lekarz trzyma dłoń pacjenta
  1
  67
  Dla zwiększenia skuteczności leczenia pacjentów cierpiących z powodu zaawansowanego i nawrotowego szpiczaka plazmocytowego potrzebujemy trzech nowych leków, które wciąż nie są w Polsce refundowane – oceniają eksperci.
 • Prawiczek

  Incele, czyli prawiczki, którzy nienawidzą kobiet. Czy powinniśmy im zapewnić prawo do seksu?

 • Ewa Chodakowska

  Ewa Chodakowska straciła 2 tys. fanów, którzy poczuli się oszukani zachowaniem trenerki: Zalatuje fałszem z daleka

 • Małgorzata Rozenek

  Rozenek o noszeniu symboli religijnych: To absolutne głoszenie tej religii. Nie wiem, dlaczego w Polsce to budzi kontrowersje

Zobacz więcej