• rak piersi
  Katarzyna Stachowicz, która jest po mastektomii obu piersi, zachęca do wykonywania badań genetycznych, jeżeli w rodzinie wystąpił rak piersi lub rak jajnika. Jej siostra zachorowała na raka piersi, a jej ciotka zmarła tę chorobę. Profilaktycznej mastektomii podała się w Niemczech, bo w Polsce nie mogła takiego zabiegu wykonać.
 • Wizyta lekarska
  2
  Odpowiednia komunikacja lekarza z chorymi na nowotwory oraz przekazywanie informacji o chorobie i leczeniu w sposób właściwy może poprawić stan emocjonalny pacjenta i zmniejszyć ryzyko wystąpienia u niego depresji – powiedział onkolog prof. Maciej Krzakowski.
 • Kobieta zasłania pierś
  W Polsce musi powstać strategiczny program zwalczania nowotworów złośliwych, uwzględniający stworzenie profesjonalnych ośrodków leczenia raka piersi - powiedział w rozmowie z PAP prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi prof. Tadeusz Pieńkowski.
 • Badanie piersi: mammografia
  7
  1
  Wciąż wzrasta zachorowalność na raka piersi w naszym kraju, trzeba zwiększyć wczesne wykrywanie tych nowotworów - przekonywali eksperci podczas debaty Fundacji OncoCafe Lepiej Razem, która odbyła się w Warszawie.
 • Dżdżownica
  4
  2
  Preparat z płynu celomatycznego otrzymywanego z dżdżownic, który może być zastosowany w opracowaniu leku na raka płuca, uzyskali naukowcy z dwóch lubelskich uczelni. Wynalazek został już opatentowany.
 • Mężczyzna u lekarza
  3
  5
  Pod kątem statystyki jest to drugi najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn. Jest jednak zaniedbywany – alarmują eksperci i wskazują, że ze względu na starzenie się społeczeństwa rak prostaty będzie coraz częstszy. Ich zdaniem konieczna jest poprawa diagnostyki i leczenia chorych na ten nowotwór, zwłaszcza w zaawansowanym stadium.
 • Komórka rakowa
  3
  Lepsze zrozumienie biologii nowotworów - czego konsekwencją może być opracowanie nowych terapii antynowotowrowych, ma na celu projekt badawczy prowadzony przez dr. Marcina Porębę z Politechniki Wrocławskiej. Naukowiec analizuje zachowania białek uczestniczących w powstawaniu komórek rakowych.
 • Szpital
  W Warszawie otwarto pierwszy w Polsce publiczny Zakład Onkologii Kobiecej. Placówka ma zapewniać kompleksową opiekę onkologiczną dla kobiet – od profilaktyki przez diagnostykę, leczenie operacyjne, chemio- i radioterapię po rehabilitację.
 • Ból gardła
  70 placówek podstawowej opieki zdrowotnej z Mazowsza wspólnie z Radomskim Centrum Onkologii i Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim włączyło się w realizację ogólnopolskiego programu wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi. W ramach projektu ma być przebadanych 10 tys. pacjentów.
 • Kobieta leży z bólem brzucha
  1
  1
  Częstsze występowanie wzdęć, bólów brzucha, powiększenie obwodu w pasie czy utrata apetytu, mogą być objawami raka jajnika, dlatego warto je skonsultować również z ginekologiem – przypominają eksperci.
 • Ból gardła
  5
  Ponad 60 proc. chorych na nowotwory głowy i szyi ma stawianą diagnozę w późnym stadium, gdy szanse na wyleczenie są małe. Może się to zmienić, dzięki programowi wczesnego wykrywania tych nowotworów, finansowanemu ze środków europejskich – oceniają eksperci.
 • Nerki
  2
  1
  Nowe leki na raka nerki okazały się pod każdym względem skuteczniejsze od poprzednio stosowanych - ogłosili eksperci medyczni na międzynarodowej konferencji onkologicznej ESMO w Madrycie.
 • Dolores O'Riordan

  Prezydent Duda pożegnał wokalistkę The Cranberries: Płaczemy i dziękujemy

 • Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda i nuncjusz apostolski w Polsce Salvatore Pennacchio

  "Gdyby się schyliła, toby mogła podłogę pozamiatać". Takiej stylizacji Agata Duda jeszcze nie miała. FOTO

 • Joanna Krupa

  Luksusowa ulicznica: Joanna Krupa w koszulce z napisem CHWDP i kozakach à la Pretty Woman przed studiem TVN. FOTO

Zobacz więcej